پنجشنبه , ۷ ام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۵:۵۳ بعد از ظهر به وقت تهران

نکاتی که باید قبل از گرفتن ناخن رعایت کنید

بعضی دوست دارند ناخن های شان را بلند کنند و بعضی کوتاه . داشتن ناخن های کوتاه یا بلند، گاهی مهم نیست؛ نکته مهم این است که ناخن ها به خوبی کوتاه شده باشند و تمیز، محکم و زیبا به نظر برسند.

پیش‌نویس خودکار

ممکن است ناخن گرفتن، امری ساده به نظر برسد اما در اغلب مواقع اگر به درستی انجام نشود می تواند مشکلات کوچکی مانند شکاف های ناخن یا فرو رفتگی ناخن در گوشت را برای ما به وجود آورد. پس برای این که ناخن هایی تمیز، محکم و سالم داشته باشید، به موارد زیر عمل کنید:

قبل ازهر کاری مطمئن شوید که ابزار مورد نیاز را برای شروع کار آماده کرده اید: ۱ – ناخن گیر ۲- سوهان ناخن ۳ – دستمال

ناخن گیرهای کوچک و متوسط و دارای تیغه با انحنای کم، برای اصلاح ناخن های دست و ناخن گیر های بزرگ و با تیغه بدون انحنا برای ناخن های پا مناسب است. ناخن گیر خود را تمیز و ضد عفونی کنید. قبل از شروع، حتما باید مطمئن شوید که ناخن گیر تمیز است. داشتن یک ناخن گیر شخصی توصیه می شود اما زمانی که شما و شخص یا اشخاص دیگری از ناخن گیر به صورت مشترک استفاده می کنید، ضدعفونی کردن آن، قبل از شروع کار ضروری است. ناخن های خود را به خوبی شست وشو دهید. شما می توانید به هنگام دوش گرفتن، ناخن های خود را هم تمیز کنید یا دست و پای خود را با صابون های ضد باکتری بشویید و به خوبی آن ها را با حوله خشک کنید تا آب اضافه آن پاک شود. این مرحله نه فقط ناخن های شما را تمیز می کند بلکه به آن ها کمک می کند تا نرم تر و در نتیجه کوتاه کردن آن ها راحت تر شود. باید گرفتن ناخن ها را در مکانی انجام دهید که نور مناسب داشته باشد و شما به وضوح ببینید که در حال انجام چه کاری هستید. دستمال یا سطلی آماده کنید تا بتوانید ناخن های گرفته شده را دور بریزید. قبل از شروع به کار آن ها را به دقت بررسی کنید. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن ها را تا حدی که اندکی از سفیدی شان دیده شود، کوتاه کنید یا اندکی بلندتر و با سرگرد یا صاف اصلاح شود؟ پس از این که به نتیجه رسیدید، ناخن گیر را باز و شروع به گرفتن ناخن ها کنید.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *