پنجشنبه , ۶ ام آبان ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱:۵۷ بعد از ظهر به وقت تهران

نقشه شیطانی خواستگار اینستاگرامی برای دختر اصفهانی

رئیس پلیس فتای استان اصفهان از دستگیری فردی که از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبرداد.

http://s2.khf.nz/img/SMazyKTjY7c,/lrgthumb

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتای استان اصفهان بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اخاذی اینترنتی، شناسایی عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد حدود ۵ ماه پیش خانم شاکی با فردی که خود را خواستگار معرفی کرده است آشنا می‌شود که بعد از مدتی وی در یکی از شبکه اجتماعی با عناوین مختلف، احساسات او را جریحه دار کرده و با این روش از او پول دریافت می‌کند و زمانی که شاکی پول خود را طلب می‌کند از عودت پول شاکی امتناع کرده است.

وی افزود: کارشناسان این پلیس نسبت به پیگیری موضوع اقدام و با بکار گیری شگرد‌های پلیسی، متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: در فضای مجازی هیچ گاه هویت واقعی افراد مشخص نیست و این جزء خصوصیات فضای مجازی است، به همین خاطر بسیاری افراد فریب و شیفته ظاهر دروغین مجرمان شده و به راحتی به آنان اعتماد می‌کنند، لذا به شهروندان بویژه خانم‌ها توصیه می‌شود به هویت جعلی افراد در این فضا اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *