کد خبر: 58977تاریخ انتشار : ۱۱:۰۵:۴۷ - دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

 اگرچه هنوز مشاوران املاک به روزهای پر کار تابستان نرسیده‌اند، اما تعداد موجرانی که ایام بهار را برای اجاره واحدهای مسکونی خود انتخاب کرده‌اند، کم نیست. از سوی دیگر مستاجران هم با انعقاد قرارداد در فصل بهار می‌توانند از امتیاز قیمت مناسب‌تر برخوردار شوند؛ چراکه به واسطه حجم تقاضای محدود اجاره، نرخ اجاره‌بها نسبت به تابستان مناسب‌تر است.

به گزارش دنیای اقتصادی؛ بررسی فایل‌های ارائه شده نیز نشان می‌دهد نرخ‌های پیشنهادی اجاره‌بها در تعداد قابل توجهی از موارد مذکور، از متوسط نرخ منطقه پایین‌تر بوده و عمدتا سهم ودیعه بیشتر از اجاره‌بها است. البته این مزیت در بین واحدهای مسکونی ارائه شده متناسب با بودجه پایین‌تر، بیشتر مشهود است. چنین وضعیتی طبعا برای مستاجرانی که خواستار پرداخت اجاره‌بهای کمتر هستند، مطلوب است.

بررسی قیمت‌های پیشنهادی واحدهای مسکونی نشان می‌دهد در وضعیت فعلی می‌توان با بودجه حداکثر ۳۰ میلیون تومانی و توان محدود پرداخت اجاره‌بهای ماهانه تا سقف ۵۰۰ هزار تومان گزینه‌های مطلوبی را یافت که قیمت پیشنهادی آنها از متوسط قیمت منطقه پایین‌تر است. در خیابان وفادار واقع در منطقه تهرانپارس، قیمت پیشنهادی واحد مسکونی ۶۵ متر مربعی ۴ ساله ۳۰ میلیون تومان ودیعه و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه است. موجر دیگری واحد مسکونی ۸۰ مترمربعی با سن ۲ سال واقع در محدوده جنت‌آباد شمالی، ۳۰ میلیون تومان ودیعه و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه قیمت‌گذاری کرده است. این در حالی است که متوسط قیمت اجاره واحد مسکونی با متراژ مشابه در این منطقه بالاتر از ارقام ذکر شده و معادل ۲۳ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره‌بهای ماهانه بوده است.

www.dustaan.com نرخ پیشنهادی رهن و اجاره با بودجه ۳۰ میلیون تومانی


پربیننده ترین مطالب روز

مرجع : دنیای اقتصاد

مجله خبری دوستان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.