کد خبر: 210636تاریخ انتشار : ۱۴:۰۲:۱۱ - چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

آتش نشانان طی یک عملیات سخت موفق به نجات جان ۷ نفری که راه گریزی از آتش نداشتند، شدند.

تسنیم:  ساعت ۳:۴۴ بامداد روز گذشته با مشاهده دود و حرارت زیادی که از طریق راه پله‌ها به طبقات فوقانی یک ساختمان مسکونی سه طبقه در حال گسترش بود، ساکنان آن در تماس با سامانه ۱۲۵ درخواست کمک فوری کردند که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۳۱ و ۴۸ را به محل حادثه در خیابان پیروزی، خیابان پنجم نیروی هوایی اعزام کرد.

سید احمد رسولی‌دینان؛ فرمانده آتش‌نشانان اعزامی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: هنگامیکه به محل رسیدیم دود و آتش زیادی از قسمت زیرزمین یک ساختمان سه طبقه تک واحدی خارج می‌شد و هر لحظه احتمال داشت آتش به داخل واحد‌های مسکونی طبقات بالا سرایت کند.

وی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به محض رسیدن جریان گاز و برق ساختمان را قطع کردند و سپس به خاموش کردن آتش و امداد و نجات پرداختند، در ادامه عملیات آتش‌نشانان به دو گروه تقسیم شدند که یک تیم، عملیات خاموش کردن آتش را برعهده گرفت و تیم دیگر برای جست‌وجو وارد ساختمان شدند.

نجات ۷ نفری که گریزی از آتش سوزی گسترده نداشتند!

فرمانده آتش‌نشانان تصریح کرد: نیرو‌های عملیات به کانون آتش در زیرزمین نزدیک شده و با یک رشته لوله آب پرفشار به سرعت شعله‌های سرکش آتش را در همان زیرزمین مهار و کاملاً خاموش کردند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نجاتگران هفت نفر از ساکنان این ساختمان شامل دو مرد ۳۳ و ۵۵ ساله و یک پسربچه چهار ساله و همچنین چهار زن ۲۸ تا ۷۰ ساله را در حالیکه هیچ راهی برای گریز نداشتند، نجات داده و از داخل واحد‌های مسکونی به سلامت به خارج از ساختمان انتقال دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ نیرو‌های آتش‌نشانی در پایان این عملیات با استفاده از فن فشارقوی، دود‌های جمع شده در داخل ساختمان را به بیرون تخلیه کرده و محل حادثه را کاملاً ایمن کردند.


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.