پنجشنبه , ۳۰ ام شهریور ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۹:۵۲ بعد از ظهر به وقت تهران

میمونی که به خاطر سلفی های زیبایش به عنوان «چهره سال» انتخاب شد+ عکس

میمونی که در حدود ۶ سال پیش به دلیل سلفی جالبی که از خود رفته بود، در شبکه های اجتماعی حسابی مشهور شده بود، به عنوان چهره سال پتا انتخاب شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران موسوم به «پتا» عنوان «چهره سال» را به «ناروتو» معروف به «میمون سلفی بگیر» داد.

عکس خندان ناروتو توجه اعضای بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران را جلب کرد و آن‌ها تصمیم گرفتند عنوان «چهره سال» را به این حیوان بدهند.

ناروتو یک بوزینه کاکل دار از جزایر سولاوسی، اندونزی است. این میمون در سال ۲۰۱۱ با استفاده از دوربین «دیوید اسلیتر»، عکاس طبیعت از خود عکس گرفت و از آن پس بود که به شهرت رسید. اسلیتر نیز از این عکس هزاران پوند به دست آورد.

این در حالی بود که بنیاد حامی حیوانات اعلام کرد حق مالکیت عکس برای ناروتو است و عواید آن نیز باید به این میمون تعلق بگیرد.

اسلیتر نیز در دفاع از خود گفت: مدت زمان زیادی را برای آموزش میمون‌های کاکل دار صرف کرده تا حین گرفتن دوربین به سمت خود دکمه شاتر را فشار دهند!

در نهایت، دو طرف پیش از صدور حکم نهایی به توافق رسیدند.

طبق این توافق عکاس پذیرفت ۲۵ درصد از درآمد‌های حاصل از این تصویر و تصاویر دیگری که از حیوانات گرفته را به جمعیت‌های حافظ حقوق حیوانات بدهد.

بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران یک سازمان آمریکایی حامی حقوق جانوران است که در ویرجینیا قرار دارد.

  اخبارگوناگون ,خبرهای گوناگون , میمون سلفی بگیر

میمونی که به خاطر سلفی های زیبایش به عنوان «چهره سال» انتخاب شد

  اخبارگوناگون ,خبرهای گوناگون , میمون سلفی بگیر

  اخبارگوناگون ,خبرهای گوناگون , میمون سلفی بگیر

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *