کد خبر: 242774تاریخ انتشار : ۲۱:۳۵:۵۳ - شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

مکزیک ۲ – کره‌جنوبی ۱|صعود آزتک‌ها به مرحله یک هشتم نهایی با برتری مقابل چشم‌بادامی‌ها/ کره جنوبی حذف شد.

به گزارش “ورزش سه”، مکزیکی‌ها که در نخستین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ شروع رویایی و غیر منتظره‌ای با پیروزی یک بر صفر مقابل تیم ملی آلمان، قهرمان دور قبلی این رقابت‌ها داشتند و خود را به‌عنوان یک مدعی معرفی کردند، از ساعت ۱۹:۳۰ امروز به مصاف کره جنوبی رفته‌اند که به نظر نمی‌رسد کار چندان سختی داشته باشند ولی با این حال کره‌ای‌ها بعد از باخت یک بر صفر برابر سوئد، تلاش می‌کنند بتوانند حداکثر امتیاز را از مکزیک بگیرند چراکه در صورت باخت، بازی آینده‌شان برابر آلمان دشوار خواهد بود و شانسی برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی نخواهند داشت.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ملی مکزیک و کره جنوبی را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه F
شنبه: ۹۷/۰۴/۰۲ ؛ ساعت ۱۹:۳۰
استادیوم: روستوف آرنا/ تماشاگر: ۴۳۴۷۲ نفر
داور: میلوراد مازیچ(صربستان)؛ کمک‌ها: میلووان ریستیچ، دالیبور یورجویچ و جان پیتی(پاناما)/ کمک داور ویدئویی: دنیل اورساتو(ایتالیا).

 

تیم ملی مکزیک
گیرمو اوچوآ، کارلوس سالسیدو، هکتور مورنو، ادسون آلوارس، خسوس گایاردو، هکتور هررا، میگل لایون،آندرس گواردادو(۶۸- رافائل مارکس)،کارلوس ولا(۷۷- جوانی دوسانتوس)، اایروینگ لوسانو(۷۱- خسوس کورونا) و خاویر هرناندس.
سرمربی: خوان کارلوس اوسوریو

 

www.dustaan.com مکزیک 2   کره‌ جنوبی 1 / کره جنوبی هم حذف شد

تیم ملی کره جنوبی
جو هیوون وو، جانگ هیون سو، کیم یونگ وون، لی یونگ،کیم مین وو(۸۴- هونگ چول)، جو سه یونگ(۶۴- لی سئونگ وو)، کی سونگ یئونگ، مون سئونگ مین(۷۷- جونگ وو یونگ)، هوانگ هی چان، لی جائه سونگ و سون هئونگ مین.
سرمربی: شین تائه یونگ

 

www.dustaan.com مکزیک 2   کره‌ جنوبی 1 / کره جنوبی هم حذف شد

 

 

اخطار

کیم یونگ وون(۵۷)، لی یونگ(۶۳)، لی سئونگ وو(۷۲) و جونگ وو یونگ(۸۰) از کره جنوبی

 

 

 

 

شرح گل

مکزیک ۱ – کره جنوبی (دقیقه ۲۶: کارلوس ولا): پنالتی اعلام شده به سود مکزیک را ولا خلاف جهت هیوون وو، گلر کره جنوبی به سمت راست دروازه زد تا گل اول بازی به ثمر برسد.

 

 

www.dustaan.com مکزیک 2   کره‌ جنوبی 1 / کره جنوبی هم حذف شد

 

 

مکزیک ۲ – کره جنوبی ۰ (دقیقه ۶۶: خاویر هرناندس): کی سونگ یئونگ در میانه زمین توپ را لو داد تا ولا یک ضد حمله سریع تدارک بدهد و چیچاریتو را در موقعیت گلزنی قرار دهد که هرناندس فرصت طلب هم با سر توپ عالی، جای گذاشتن هیون سو دروازه کره را برای دومین بار در این مسابقه باز کند.

 

www.dustaan.com مکزیک 2   کره‌ جنوبی 1 / کره جنوبی هم حذف شد

 

مکزیک ۲ – کره جنوبی ۱ (دقیقه ۳+۹۰: سونگ هئونگ مین): تلاش‌های کره جنوبی برای رسیدن به گل نتیجه‌بخش شد و شوت تماشایی و فنی هئونگ مین از پشت محوطه جریمه به دور از دستان اوچوآ به تور دروازه مکزیک چسبید تا نهمین شوت او در این مسابقه ثمربخش و تبدیل به گل شود.

 

 

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۱۴: ارسال لایون از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر هرناندس همراه شد که توپ به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه کره به اوت رفت.

دقیقه ۱۶: هی چان نفوذ خوب و سریعی با استفاده از تکنیک خود از جناح چپ انجام داد و توپ را به مقابل دروازه مکزیک فرستاد که قبل از شوت هی چان، لوسانو با حضور به موقع توپ را دفع کرد تا بازیکن کره‌ای فقط پای او را بزند و موقعیت عالی کره از دست بروند.

دقیقه ۱۷: سانتر گواردادو از روی کرنر با ضربه سر سالسیدو همراه شد که هیون وو به راحتی توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۲۲: فرار هئونگ مین به پشت مدافعان مکزیک موقعیت عالی گلزنی برای او فراهم کرد ولی سه شوت پیاپی و محکم او را بازیکنان مکزیک با پرتاب کردن خود مقابل توپ در نهایت به کرنر فرستادند.
دقیقه ۲۳: اوچوآ با واکنش عالی توپ را از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد و اجازه نداد ضربه سر سونگ یئونگ روی توپ ارسالی از کرنر تبدیل به گل شود.
دقیقه ۲۴: لوزانو نتوانست از ارسال کوتاه لایون از سمت راست زمین استفاده کند تا توپ به جناح چپ برود.

 

www.dustaan.com مکزیک 2   کره‌ جنوبی 1 / کره جنوبی هم حذف شد

دقیقه ۲۴: جانگ هیون سو با تکل بلند قصد داشت توپ گواردادو را دفع کند که توپ به دستان او برخورد کرد تا مازیچ برای مکزیک اعلام پنالتی کند.
دقیقه ۲۸: شوت لایون از قوس محوطه جریمه در آستانه ورود به دروازه کره با واکنش عالی هیوون وو تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۳۹: ارسال بلند لی یونگ از سمت راست خط دفاعی کره، هئونگ مین سرعتی را در موقعیت خوبی قرار داد اما او بعد از نفوذ نتوانست گلزنی کند تا اوچوآ با خروج به موقع  تنها یک کرنر نصیب کره کند.

دقیقه ۴۳: لوسانو به زیبایی سه مدافع کره جنوبی را جای گذاشت ولی شوت او به زیر توپ زده شد تا به اوت برود.
دقیقه ۴۵: شوت محکم هئونگ مین از پشت محوطه جریمه به سالسدو برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۵۰: ولا بعد از نفوذ تا پشت محوطه جریمه کره لوسانو را صاحب توپ کرد ولی شوت این بازیکن راه به جایی نبرد و به اوت رفت.
دقیقه ۵۱: شوت پشت محوطه چیچاریتو بی‌دقت بود و از بالای دروازه کره جنوبی عبور کرد.

دقیقه ۵۲: شوت سئونگ مین در داخل محوطه جریمه مکزیک به دست سالسدو برخورد کرد ولی داور صربستانی به درستی اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه ۵۷: شوت پُر قدرت سونگ یئونگ از گوشه محوطه جریمه مکزیک را اوچوآ در دو مرحله جمع کرد و اجازه نداد دروازه‌اش باز شود.

دقیقه ۵۸: شوت گواردادو را مدافعان کره برگشت دادند ولی شوت تماشایی او در ریباند را این بار هیوون وو با واکنشی تماشایی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۰: سونگ یئونگ با تکل عالی منجی دروازه تیمش شد و اجازه نداد شوت لوسانو  تبدیل به گل شود.
دقیقه ۶۱: سئونگ مین بهترین فرصت برای باز کردن دروازه مکزیک را داشت که سلسادو مقابل شوت او ایستادگی کرد.
دقیقه ۶۱: شوت فنی ولا به شکل خطرناکی از روی دروازه کره به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: شوت هوانگ از پشت محوطه جریمه را اوچوآ به راحتی جمع کرد.

دقیقه ۷۵: پاس به عقب مارکس به اوچوا نزدیک بود کار دست مکزیکی‌ها بدهد که بازیکنان کره نتوانستند از این فرصت عالی استفاده کنند تا در نهایت دروازه‌بان مکزیک توپ را در آغوش بگیرد.

 

 

 

www.dustaan.com مکزیک 2   کره‌ جنوبی 1 / کره جنوبی هم حذف شد

در حاشیه

* اوسوریو، سرمربی مکزیک نسبت به دیدار اخیرش برابر آلمان یک تغییر در ترکیب داشته که ادسون آلوارس را جانشین هوگو آیالا کرده است.
* کره جنوبی نسبت به بازی قبل برابر سوئده سه جابه‌جایی ایجاد کرده که پارک جو هو، کو جا چئول و کیم شین ووک به ترتیب جای خود را به و کیم مین وو، جو سه یونگ و مون سئونگ مین داده‌اند.

* جیانی اینفانتینو، رییس فیفا در ورزشگاه کازان آرنا حضور دارد و دیدار مکزیک و کره جنوبی را از نزدیک تماشا می‌کند.

* مارکس، بازیکن با تجربه مکزیک به‌عنوان بازیکن تعویضی از دقیقه ۶۸ وارد زمین شد تا برای پنجمین جام جهانی متوالی بازی کرده باشد و رکورددار شود.


پربیننده ها
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.