یکشنبه , ۵ ام بهمن ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۴ بعد از ظهر به وقت تهران

موج‌ شدید خواهر و برادر خردسال را جلوی‌ چشم‌ پدر ‌و‌ مادر برد !

خواهر و برادر خردسال هنگام شنا در سواحل مکران غرق شدند و هنوز همه مردم شهرستان سیریک برای شان اشک می ریزند و در شوکی عمیق فرو رفته اند.

موج‌ شدید ‌بچه ‌ها را  جلوی‌ چشم‌ پدر‌و‌ مادر برد !

اهالی روستای گوهردو(شهرستان سیریک) هنوز هم درباره حادثه تلخ غرق شدن خواهر و برادر صحبت می‌کنند. یکی با آه و حسرت و آن دیگری با حیرت و تعجب از درد و رنجی که پدر و مادر هادی و مهدیه به جگر تحمل می‌کنند.

مظفر سوری، دایی هادی و مهدیه درباره روز حادثه گفت:« روز یک شنبه قرار بود سه  خانواده که خانواده خواهرم هم جزو آن ها بود، با هم به تفریحگاه بروند. ساعت چهار و نیم از میناب به سمت روستای گوهردوی شهرستان سیریک حرکت کردند.

وقتی به آن جا رسیدند، بچه‌ها از خوشحالی سر از پا نمی‌شناختند. دریا بسیار توفانی و مواج بود. بچه‌ها به سمت آب رفتند و همین که نزدیک امواج دریا شدند، موج، جلوی چشم پدر و مادرشان، آن ها را با خود برد. دریا به قدری آشفته و توفانی بود که حتی پدر و مادرشان هم نتوانستند به دل آب بزنند و آن ها را نجات دهند. روز حادثه و آن ساعت، متاسفانه هیچ کدام از اهالی در آن حوالی نبود و حدود ۵۰ دقیقه طول کشید تا اهالی به کمک آن ها بیایند.

مهندس مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان درباره حادثه گفت: «این حادثه ناگوار حوالی ساعت ۲۱ شب یک شنبه به ما اطلاع داده شد و اعلام شد که دو کودک گم شده‌اند.

پس از اعلام حادثه، سه تیم امداد و نجات شامل ۱۵ نفر به محل حادثه اعزام شدند و جست‌وجوها آغاز شد. با آغاز جست‌وجو و پس از مدتی، جسد اول در کمترین زمان و جسد دوم ساعت یک نیمه شب با کمک نیروهای امداد و نجات هلال احمر و مردم محلی پیدا و تحویل خانواده‌های‌شان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *