چهارشنبه , ۱۵ ام آذر ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۸ بعد از ظهر به وقت تهران

من از اولش اشتباهی بودم!

اول:آقای بازیگر عزیز…

نه،ابدا و اصلا دوست ندارم تصویر ذهنی ام از شما مخدوش شود.از نزدیک ندیدمتان اما می دانم آدم جنتلمنی هستید. می دانم در سن ۷۵ سالگی هنوز جذابیت خاص خودتان را دارید. می دانم ورزشکار هستید. می دانم به استایل خود بی نهایت اهمیت می دهید.
همه این ها را می دانم. با فیلم هایتان خاطره ها دارم. آن چشمان نافذ و قد بلند و ابهت عالی در فیلمهایی مثل «عبور از میدان مین،،«چ»،«دوئل»،«عقاب ها» و…
«بیش از حد دارند به کالدرون بها می دهند. اصلا مربی درستی نیست. چه کار کرده برای ما؟ یک گل یک گل زدن همت بچه ها بوده است. او چیزی یاد نداده که شلوغش کرده و دیکتاتوری راه انداخته است. او بی تربیت است».
کاش این حرفها را نمی زدید که فکر نکنیم دلخوری اتان از کالدرون به خاطر بازی ندادن به «آدام همتی» است آقای سعید راد عزیز…

 

دوم:خودش را نجات داد

ارج و منزلتش باید برای استقلالی ها حفظ می شد. حیف بود در این مقطع خطرناک هزینه شود که اگر می شد دیگر شاید حنایش آن رنگ سابق را نمی داشت.
نباید بعضی ها به خاطر فرار از بحران خودساخته او را فدا می کردند. او از محبوب ترین استقلالی هایی است که مولفه های اسطوره شدن برای آبی ها را دارد.
این که در دقیقه نود خودش را از مهلکه نجات داد جای شکرش باقی است. مثل خیلی مواقع که تیمش را در دقیقه نود نجات می داد حالا خودش را نجات داد و رفت.
بهترین کار برایش حضور در همین دوره های پیشرفته مربیگری است؛ مثل همین کلاس مربیگری که در فرانسه درباره روانشناسی فوتبال تشکیل شده؛آفرین فرهاد مجیدی.

 

سوم:من اشتباهی ام!

مهران مدیری در نقش مسعود شصت چیِ سریال مرد هزار چهره دیالوگ معروفی از خود به یادگار گذاشت:« من اشتباهیم، من از اولش هم اشتباهی بودم».
علی پروین در زمانی که پرسپولیس دستش بود از همکارانش خواست تا سیدجلال را به تمرین پرسپولیس ببرند، اما آن‌ها اشتباهاً سیدمحمد حسینی-بازیکن ذوب آهن- را به تمرین بردند.
در برنامه سلام صبح بخیر تلویزیون روز گذشته، اشتباهی به یوسف کرمیِ تکواندو زنگ زده بودند و او به برنامه رفته بود در حالی که قصد آنها دعوت از یوسف کرمیِ کمدین بود!
به نظر برخی مدیران ورزش ما هم اشتباهی اند؛نمونه هایش را شما هم حتما می شناسید. برگردیم به مسعود شصت چی و بخشی از دیالگوش در دادگاه:« …من شروع کردم به بازی کردن، و من شروع کردم به سرگرم شدن.و بعضی وقنها یادم رفت که کجام و همه اینهایی که میگن، مال من نیست، حق من نیست.و من اشتباهیم، من از اولش هم اشتباهی بودم.».

 

نکته: همه می خواهند بشریت را عوض کنند، ولی افسوس هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند./لئو تولستوی

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *