جمعه , ۱۱ ام آذر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۶:۳۱ قبل از ظهر به وقت تهران

معمای جسد سوخته در کشف رود!

تحقیقات گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستورات ویژه قضایی برای شناسایی هویت جسد سوخته مردی با سه دندان مصنوعی از منطقه کشف رود مشهد آغاز شد.

پیش‌نویس خودکار

به گزارش خراسان، معمای این پرونده جنایی از شب یک شنبه (نوزدهم آبان) هنگامی روی میز قاضی ویژه قتل عمد مشهد قرار گرفت که راننده ای در حال عبور از انتهای بولوار توس ۹۱ ، چند قلاده سگ را دید که یکی از آن ها چیزی شبیه جمجمه انسان به دهان گرفته بود! مرد رهگذر به خاطر کنجکاوی خودرواش را متوقف کرد و به دنبال سگ ها دوید! در این لحظه سگ ها ، با رها کردن جمجمه خون آلود از محل گریختند اما راننده با چشمانی حیرت زده، به سر یک انسان خیره شد که بخشی از آن سوخته بود! مرد جوان درحالی که هراسان به اطرافش می نگریست ناگهان با بخش جدا شده از پای یک انسان نیز روبه رو شد و بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت. دقایقی بعد خودروی گشت انتظامی وارد منطقه کم تردد در نزدیکی روستای قهقهه شد و ماموران انتظامی با دیدن بقایای جسد در محل لای روبی نشده کشف رود، به حفظ صحنه پرداختند و ماجرا را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند.
گزارش خراسان حاکی است: در حالی که هوا تاریک شده بود، قاضی علی اکبر احمدی نژاد به همراه کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به زمین های انتهای توس ۹۱ رسید و بدین ترتیب تحقیقات شبانه با روشن شدن نورافکن های عوامل بررسی صحنه جرم ادامه یافت. بقایای سوخته جمجمه که قسمتی از گردن آن توسط حیوانات درنده خورده شده بود، به همراه بخشی از ران پای یک انسان نشان می‌داد که راز جنایتی هولناک در پس این ماجرای دلهره آور خودنمایی می کند. در فاصله حدود ۱۵ متری از محل کشف بقایای جسد سوخته، آثاری از خاکستر و سوختن خار و خاشاک به چشم می خورد که فرضیه سوزاندن جسد در این محل را به اثبات می رساند. ادامه بررسی ها بیانگر آن بود که عامل یا عاملان جنایت، جسد مردی را به منطقه کشف رود انتقال داده و در آن جا به آتش کشیده اند تا آثار جنایت را از بین ببرند!
بنابر گزارش خراسان، با صدور دستوری از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد، بقایای جسد کشف شده برای انجام معاینات و تجزیه و تحلیل های علمی درحالی به پزشکی قانونی مشهد انتقال یافت که ادامه تحقیقات در این باره با توجه به تاریکی هوا به صبح روز بعد کشید اما بقایای دیگری از جسد مذکور به دست نیامد. در همین حال پزشکان قانونی نیز در بررسی های کارشناسی و دقیق، زوایای مهمی از این جنایت هولناک را فاش کردند. نتیجه معاینات پزشکان  درباره آثار و بقایای جسد نشان داد که جمجمه و ران کشف شده، مربوط به مردی حدود ۴۰ تا ۵۵ ساله با ته ریشی جوگندمی است که سه دندان سمت راست فک بالای او نیز مصنوعی بود! همچنین ادامه معاینات براساس نظریه پزشکی بیانگر آن است که مقتول قد متوسط حدود ۱۷۰ تا ۱۷۵ سانتی متر داشته است و چند روز بیشتر از مرگ وی نمی گذرد چرا که هنوز آثاری از خون در محل کشف جسد وجود داشت. بنابر گزارش خراسان، تحقیقات بیشتر درباره این جنایت وحشتناک درحالی با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی احمدی نژاد توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه دارد که پلیس از شهروندان خواست چنان چه اطلاعاتی درباره هویت و نام و نشان مرد گم شده ای با مشخصات مذکور (آن چه در خبر درج شده است) دارند با شماره تلفن های ۰۹۳۷۰۰۹۹۵۷۱ یا ۲۱۸۲۵۲۶۷ پلیس آگاهی در میان بگذارند یا به اداره جنایی پلیس آگاهی واقع در منطقه رضاشهر مشهد مراجعه کنند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *