چهارشنبه , ۱ ام بهمن ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۳:۱۸ قبل از ظهر به وقت تهران

مسلمانی که بی خانمان‌ های شیکاگو را فراموش نکرد! +تصاویر

در شبی سرد زمستانی در شیکاگو، واقع در ایالت ایلینوی آمریکا که سرما به منفی چهل درجه سانتیگراد می رسد، یک مرد ۵۹ ساله مسلمان ترکیه‌ای – آمریکایی اقدام به پخش غذا در میان بی خانمان‌های شیکاگو کرد.

هلیل دمیر، رئیس اجرایی مؤسسه آمریکایی زکات به همراه ۲۰ نفر از کارمندانش کیسه های غذا را میان صدها بی خانمان در بخش جنوبی شهر شیکاگو توزیع کرد. این کیسه های غذایی شامل یک ساندویچ، نوشابه و گرانولا (نوعی میان وعده) بود.

مسلمانی که بی خانمان‌ های شیکاگو را فراموش نکرد! +تصاویر

هلیل دمیر، رئیس مؤسسه آمریکایی غذا در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی پخش شده بود، گفت: من بسیار خوشحالم که شما افراد اینجا هستید. تشکر از شما. تشکر از اینکه آمدید.

پتو، ژاکت، دستکش، جوراب و کلاه نیز در میان اقلام توزیع شده بین نیازمندان در خیابانهای شیکاگو نیز دیده می شد.

رئیس مؤسسه آمریکایی زکات اعلام کرد در سرمای سختی که بسیاری از مغازه ها بسته اند، این مؤسسه به ده ایستگاه پلیس علاوه بر پناهگاه های افراد بی خانمان غذا داده است.

او گفت: ما انتظار دنیوی نداریم. این وظیفه یک مسلمان است که به افراد گرسنه و بی خانمان، صرف نظر از دیدگاه و یا مذهبشان، کمک کند.
هلیل دمیر که اصالتا متعلق به استان «شانلی اورفه» در جنوب شرقی ترکیه است، از بیست سال گذشته در آمریکا سکونت دارد.

رئیس مؤسسه آمریکایی زکات همچنین گفت: در این کشور که مسلمان ها در اقلیت و افراد مخالف با مسلمانان در حال افزایش هستند، چنین فعالیت هایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

گفتنی است مؤسسه آمریکایی زکات که سال دو هزار و یک میلادی تأسیس شد، یک مؤسسه خیریه تحت مدیریت مسلمانان است که به منظور کمک به نیازمندان در داخل و خارج از این کشور ایجاد شده است.

موج جدید سرما در آمریکا از هفته گذشته آغاز شده است و طبق اعلام مقامات این کشور تاکنون دست کم ۲۱ نفر در ایالت‌های مختلف بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *