کد خبر: 152780تاریخ انتشار : ۱۲:۱۶:۰۵ - دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

گاو بازی یکی از سنت های دیرین اسپانیایی ها می باشد، مراسمی که سالیانه ده ها کشته و زخمی بدحال برجای می گذارد، این مراسم با حضور گاوبازان حرفه ای این کشور در سایر کشورهای جهان نیز برگزار می شود.

باشگاه خبرنگاران جوان: این گاو باز بدلیل گیر کردن ناگهانی پایش در رینگ، در مقابل این گاو خشمگین خلع سلاح شد و بلافاصله این حیوان شاخش را در سینه وی فرو کرد.
تماشاچیانی که مشغول تماشای برنامه یک گاورباز اسپانیایی در فستیوال  ” آیره- سور- ادور در فرانسه بودند با صحنه ای وحشتناک مواجه شدند.  ” ایوان فاندینو ” ۳۶ ساله به علت جراحت شدید از ناحیه سینه جانش را از دست داد. این اتفاق زمانی رخ داد که وی در اثر از دست دادن تعادلش، ناگهان در مقابل یک گاو خشمگین خلع سلاح شد و این حیوان با حمله ای مرگبار سینه وی را شکافت و او را کشت.

www.dustaan.com تصاویر: مرگ گاوباز اسپانیایی جلوی چشم تماشاچیان

بنا به گفته یکی از شاهدان عینی ” فاندینو ” با استفاده از  پارچه خود سعی می کرد تا این گاو را تحریک نماید که ناگهان پای وی به قسمتی از رینگ گیر کرد و وی سقوط کرد. در این لحظه این گاو با حمله ای برق آسا، شاخش را در سینه وی فرو کرد.

این گاوباز بلافاصله به بیمارستان ” مونت د مارسان ” منتقل شد اما در آمبولانس قلب وی از کار ایستاد و پزشکان نتوانستند جانش را نجات دهند. فاندیونو گاوبازی را از سن ۱۴ سالگی آغاز کرده بود. آخرین گاوباز اسپانیایی که در میدان گاوبازی جانش را از دست داد  ” ویکتور باریو ” بود. وی در ۹ جولای سال ۲۰۱۶ در سن ۲۹ سالگی در حادثه ای مشابه  در میدان گاوبازی جانش را از دست داد.

www.dustaan.com تصاویر: مرگ گاوباز اسپانیایی جلوی چشم تماشاچیان

گفتنی است؛ از سال ۱۷۰۰ تا کنون بیش از ۵۳۴ گاوباز حرفه ای در این مسابقه جان خود را از دست داده اند. همچنین بنا به  برآورد انجمن جهانی حمایت از حیوانات،  هر ساله تنها در اروپا حدود ۴۰۰۰۰ راس گاو در این رقابت ها کشته می شود.

 

پربیننده ترین مطالب روزhttps://www.dustaan.com/?p=152780


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0