سه شنبه , 9 ام آذر ماه سال 1400 ساعت 2:55 بعد از ظهر به وقت تهران

مخوف ترین زنان جهان / مادرخوانده‌ های دنیای مخدرها

در این بخش قصد داریم تا شما را با مخوف ترین زنان دنیای مخدر ها آشنا کنیم، زنانی که اداره بزرگترین باند های مخوف مافیایی و تبهکاری جهان را بر عهده دارند.

مجله همشهری سرنخ: دنیای قاچاق مواد مخدر بسیار بی رحم و خشن به نظر می رسد اما زنان بسیاری بوده اند که توانسته اند این دنیای خشن را اداره کرده و نام خود را به عنوان خطرناک ترین ها در سراسر دنیا ثبت کنند. به آن ها لقب های بسیاری از جمله ملکه، مادرخوانده و مغز متفکر داده اند و حتی شنیدن نام شان در بسیاری از کشورها لرزه بر تن مردم می اندازد.

ملکه اقیانوس آرام

«ساندرا آویلا بلتران» یکی از خطرناک ترین زنان قاچاقچی در دنیاست، به خاطر مسیری که برای قاچاق انتخاب کرده بود از طرف رسانه ها، «ملکه اقیانوس آرام» لقب گرفت. ساندرا در اکتبر ۱۹۶۰ در مکزیک و در خانواده ای به دنیا آمد که همگی از اعضای کارتل معروف «گادالاجارا» به رهبری رافائل کارو بودند که از مکزیک هرویین و ماری جوانا به آمریکا می برد. پدربزرگ ساندرا، به جرم قاچاق مواد مخدر به ۴۰ سال حبس محکوم شده بود. در خانواده مادری هم که قاچاق کوکایین از کوچک ترین کارهای خلافی بود که انجام می شد. به سبب داشتن چنین خانواده ای، ساندرا از همان نوجوانی با مشهورترین و بزرگ ترین قاچاقچیان مکزیک ملاقات کرده و آن ها را می شناخت.

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

ساندرا دو بار ازدواج کرد، هر دو همسر او، افسران سابق پلیس بودند که از کار خود استعفا داده و به باندهای قاچاق ملحق شده بودند، هر دو نفر آن ها هم در نهایت توسط قاتلان اجاره ای کشته شدند. پس از آن، ساندرا با فردی به نام «خوان رامیرز» با نام مستعار ببر آشنا شد و همان زمان بود که توسط او به سرپرستی یکی از باندهای قاچاق در کلمبیا انتخاب شد. آن ها کوکایین را از کلمبیا توسط کشتی از اقیانوس آرام به کشورهای دیگر می فرستادند. در یکی از این سفرها در سال ۲۰۰۱ کشتی با ۹ تن کوکایین به دست پلیس افتاد و رامیرز نیز دستگیر شد و از آن زمان به بعد بود که ساندرا به عنوان رهبر کل کارتل رامیرز انتخاب شد.

در سال ۲۰۰۲ پسر ساندرا ربوده شد و آدم ربایان از او درخواست پنج میلیون دلار پول کردند ولی ساندرا موفق شد بدون دخالت پلیس، پسر خود را نجات دهد اما این کار او باعث شد که نیروهای پلیس مشکوک شوند که کسی هنوز راه رامیرز را ادامه می دهد. چهار سال طول کشید تا ۳۰ تیم مختلف پلیس فدرال، موفق به دستگیری ساندرا در مکزیکوسیتی بشوند. او به غیر از قاچاق مواد مخدر از کلمبیا به مکزیک، به میلیاردها دلار پولشویی و داشتن سلاح بدون مجوز نیز متهم شد. ساندرا پس از سپری کردن مدتی از محکومیتش در آمریکا در سال ۲۰۱۵ آزاد شد و به مکزیک رفت. جالب اینجاست که حالا ساندرا در مکزیک از محبوبیت زیادی برخوردار است و مردم او را به عنوان یک زن پیروز و مبارز و بازرگان حرفه ای می شناسند.

تبهکاری با القاب بسیار

خانم مافیایی، مادرخوانده کوکایین و بیوه سفید، لقب هایی بودند که به «گریسیلدار بلانکو»، سردسته گروه مافیایی «مدلین» در  کلمبیا داده شده بود، آن ها نه تنها قاچاق مواد مخدر بلکه ۲۰۰ قتل را در کارنامه خود داشتند. مسیر کاری گریسیلدا از کلمبیا تا نیویورک، میامی و جنوب کارولینا بود. در بیستم فوریه ۱۹۸۵، گریسیلدا دستگیر و به تحمل بیش از ۱۰ سال حبس محکوم شد اما از همان زندان هم گروهش را هدایت کرده و قاچاق کوکایین را انجام می داد.

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

با توجه به ثابت نشدن قتل های صورت گرفته توسط گریسیلدا، او در سال ۲۰۰۴ آزاد شد اما بسیاری از مخالفانش او را راحت نمی گذاشتند تا این که بالاخره در سال ۲۰۱۲ یک موتورسوار در کنار خیابان با شلیک دو گلوله به سرش او را در سن شصت و نه سالگی به قتل رساند. قبل از این که موتورسوار توسط مردم شناسایی شود به سرعت فرار کرد و قاتل هرگز مشخص نشد.

اولین زن در مافیای ایتالیا

«گیزی وتال» اولین زنی بود که موفق شد ریاست یک گروه مافیایی در ایتالیا را به دست بگیرد. او که خواهر رییس باند مافیایی «لدوناردو» بود، پس از دستگیری برادرش رهبری گروه مافیایی خطرناکی در ناپل را برعهده گرفت؛ گروه وحشتناکی که حتی مردم از بردن نامشان هراس داشتند. گیزی در یک خانواده مافیایی به دنیا آمده بود. او حتی از شش سالگی به طور دائم مجبور بود تا افراد خانواده اش را در زندان ملاقات کند تا این که بالاخره در هفده سالگی با دستگیری برادرانش و نیاز خانواده اش به کسی برای هدایت گروه گیزی ترک تحصیل کرده و رییس مافیا شد.

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

در سال ۱۹۹۸ گیزی نیز دستگیر شود. او به شش سال حبس محکوم شد اما به خاطر خوش رفتاری پس از چهار سال آزاد شد. گیزی پس از آزادی باز هم کارهای گذشته را از سر گرفته و بار دیگر در سال ۲۰۰۳ دستگیر شد با این تفاوت که این بار یک قتل نیز به پرونده اش اضافه شده بود. گیزی همچنان در زندان به سر می برد.

رییس خانواده و رهبر قاچاقچیان

«جودی موران» که در دسامبر ۱۹۴۴ در ملبورن استرالیا به دنیا آمده بود بعد از دستگیری تمام اعضای خانواده اش در جوانی به عنوان رییس خانواده موران شناخته شد. خانواده او حتی پس از دستگیری پدر و مادرشان، باز هم یکی از بزرگ ترین باندهای قاچاق مواد و خلافکاران زیرزمینی در ملبورن بودند. همسر اول جودی، جانی کول در سال ۱۹۸۲ در یک درگیری بین باند قاچاقچیان کشته شد و پسرش مارک هم در سال ۲۰۰۰ به قتل ر سید. سه سال بعد جودی با لوییز موران ازدواج کرد و آن ها صاحب پسری به نام جیسون شدند که او هم در همان کودکی بر اثر اصابت گلوله، جان خود را از دست داد.

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

در سال ۲۰۰۹، برادر شوهر جودی نیز با شلیک گلوله کشته شد و جودی و سه نفر دیگر از نزدیک ترین افراد او، به جرم قتل دس موران بازداشت شدند. جودی نتوانست بیگناهی خود را ثابت کند و در نهایت به زندان افتاد. در مدتی که او در زندان بود خانه اش توسط افرادی ناشناس به آتش کشیده شد و در بازرسی از منزلش پلیس متوجه قاچاق مواد مخدر توسط او شد. همچنین یک اسلحه بدون مجوز و یک  دستکش با اثر انگشت جودی در اتومبیلی که در گاراژ خانه مخفی شده بود، پیدا شد. در خانه جودی هم سه اسلحه دیگر و دو سند دزدی متعلق به قطعه زمینی در خارج از شهر پیدا شد. دادگاه بعدی با اتهامات جدید برای جودی تشکیل شده و این بار جودی به ۲۶ سال حبس بدون بخشش محکوم شد.

مغز متفکر قاچاق

«اندینا فیلیکس» یکی از قوی ترین و مشهورترین روسای مافیای مواد مخدر در مکزیک بود که گروه خلافکار مشهورش کارتل تیخوآنا را سرپرستی می کرد. این کارتل سال ها قبل توسط شش برادرش پایه گذاری شده بود. طبق گزارش پلیس مکزیک، اندینا از اولین زنان در مکزیک و حتی جهان بود که رهبری یک گروه مافیایی را برعهده داشت. از آن جا که اندینا در رشته حسابداری تحصیل کرده بود بسیاری به او لقب مغز متفکر قاچاقچیان را داده اند زیرا با پول هایی که از طریق قاچاق به دست می آورد سرمایه گذاری های زیادی انجام داده بود که سود بسیاری برای گروه مافیایی او داشت.

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

در زمان حکومت او بر قاچاق مکزیک، مردم این کشور مرگبارترین روزهای تاریخ کشورشان را تجربه کردند، حتی نیروهای پلیس هم قادر به جلوگیری و متلاشی کردن این باند خطرناک نبودند. اندینا در سال ۲۰۱۲ به جرم پولشویی و قاچاق مواد مخدر دستگیر و به زندان افتاد. او اکنون در زندان به سر می برد و هنوز حکم نهایی برای او صادر نشده است.

مادرخوانده هندی

«سانتوکبن جادجا» یکی از مشهورترین زنان خطرناک قاتل و قاچاقچی در هند و حتی در دنیاست که به او لقب «مادرخوانده» داده شده است. سانتوکبن در دهکده ای کوچک به نام کانساباد در هند به دنیا آمد. همسر او سرمان که سردسته یک باند گانگستر در گجرات بود در سال ۱۹۸۷ کشته شد و سانتوکبن از همان سال تا ۱۹۹۶ با به دست گرفتن هدایت باند قصد داشت تا انتقام شوهرش را بگیرد.

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

او به هر کدام از افراد گروهش که می توانست اعضای باندی را که باعث مرگ شوهرش بودند، به قتل برساند هزاران روپیه هدیه می داد. طبق گزارش های به دست آمده، با این شیوه، ۵۰۰ نفر از افراد گروه های رقیب به دست افرادش و ۱۴ نفر هم به دست خودش به قتل رسیدند. در سال ۲۰۰۷ سانتوکبن به قتل پسر برادرشوهرش متهم شد اما به خاطر نبودن مدارک کافی دستگیر نشد. یک سال بعد دوباره به جرم قتل خواهرشوهرش دستگیر شد اما باز هم پس از مدت کوتاهی آزاد شد. با جود کارهای خلاف بسیار زیادی که سانتوکبن انجام داده بود پلیس هرگز موفق نشد او را محکوم کند. سانتوکبن بالاخره در سال ۲۰۱۱ بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

قاچاقچی ای که مشاور شد

شوهر «تلما رایت»، جکی، یکی از بزرگ ترین نام ها در قاچاق مواد مخدر در فیلادلفیا بود که در سال ۱۹۸۶ به قتل رسید. جسد او مدتی بعد در حالی پیدا شد که گلوله ای به سرش شلیک شده بود و جسدش داخل یک فرش پیچیده شده و در جایی خارج از شهر رها شده بود. پس از مرگ جکی، تلما که تمام این مدت از شوهر خود هدایت گروه قاچاقچیان را آموخته بود، خودش این کار را برعهده گرفته و کارتل او همچنان یکی از مهم ترین باندهای قاچاق مواد بین لس آنجلس و فیلادلفیا بود. تلما در یکی از یادداشت هایش که بعدها در نیویورک تایمز به چاپ رسید، نوشته بود

«مردم دائم می گویند جکی پول زیادی برای من به ارث گذاشته و من نیازی به کارکردن ندارم، اما باید چه کار می کردم، منتظر مرگ می ماندم؟ من یک پسر دارم که باید به فکر آینده اش باشم پس راه جکی را ادامه می دهم تا پول بیشتری به دست بیاورم.» تلما با هدایت باند قاچاقش ماهیانه بیش از ۴۹۹ هزار دلار درآمد داشت. در سال ۱۹۹۱ او تصمیم گرفت کارهای خلاف را کنار گذاشته و به همین خاطر به عضویت یک انجمن خیریه در زمینه ترک اعتیاد زنان درآمد و حتی تا سال ۲۰۱۱ کتابی از خاطرات، دانسته ها و تجربیات خود به نام «زندگی من خارج از بازی» به چاپ رساند

مادرخوانده‌های دنیای مخدرها

و پس از آن کار خود را به عنوان مشاور کارهای حقوقی آغاز کرد. تلما به خاطر کارهای خلافی که انجام داده بود مدتی را در زندان گذراند اما با کارهای خوبی که در زندان انجام داد مشمول عفو شده و آزاد شد. از همان زمان کار خود به عنوان مشاور را آغاز کرد. تلما معتقد است پسرش به یک مادر مشاور و راهنما نیاز بیشتری دارد تا مادر خلافکار اما ثروتمند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *