شنبه , 13 ام آذر ماه سال 1400 ساعت 2:28 بعد از ظهر به وقت تهران

محل نگهداری دختر فراری حاکم دبی لو رفت! +عکس

امارات سرانجام پس از چندین ماه، محل نگهداری شیخه لطیفه، دختر محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دُبی و نخست‌وزیر امارات، را که قصد داشت از این کشور فرار کند، فاش کرد.

شیخه لطیفه چندی پیش با انتشار یک فایل ویدئویی در فضای مجازی، اعلام کرد از سال ۲۰۰۰ میلادی در امارات محبوس شده است و اجازه خروج از این کشور را ندارد. او همچنین گفته بود حق رانندگی ندارد و همه فعالیت‌های او و هر قدمی که بر می‌دارد در ۲۴ ساعت شبانه روز کنترل می‌شود. او همچنین تلاش کرده بود از امارات فرار کند. شیخه لطیفه ۷ سال برای برنامه ریزی فرارش از امارات زمان صرف کرده بود، اما اکنون مشخص شده که او در نهایت نتوانسته است نقشه خود را با موفقیت عملی کند و مأموران وابسته به رژیم امارات وی را پیدا کرده و بی سر و صدا به خانه اش بازگردانده اند.

خبر ناپدید شدن شیخ لطیفه ۳۳ ساله تا چندین ماه بحث داغ رسانه‌ها و محافل خبری امارات بود. پس از چندی، جامعه بین الملل نیز به این موج پیوست و برخی از فعالان حقوق بشر نیز نگرانی شدید خود را درباره ناپدید شدن دختر حاکم دُبی از انظار عمومی اعلام کردند.

امروز، پس از سپری شدن چندین ماه از ناپدید شدن شیخه لطیفه، خبرگزاری دولتی امارات تصاویری را منتشر کرد که او را کنار مری رابینسون، رئیس جمهور سابق ایرلند و کمیسر سابق سازمان ملل متحد در حقوق بشر، نشان می‌دهد. البته در کنار این تصویر اعلامیه‌ای هم از سوی وزارت امور خارجه امارات منتشر و ادعا شده است که این شاهزاده اماراتی در خانه و در کنار خانواده اش در دبی است! براساس این اعلامیه، ملاقات وی با مری رابینسون نیز روز پانزدهم دسامبر و براساس درخواست خانواده شیخه لطیفه انجام شده است./اسپوتنیک

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *