یکشنبه , ۲۵ ام مهر ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱:۳۸ بعد از ظهر به وقت تهران

متیل پردنیزولون و مضراتش و داروی جایگزین آن در طب سنتی برای تقویت سیستم ایمنی

افرادی که مبتلا به لیکن پلان پوستی هستند بهتر است به جای میتیل پردنیزولون از معجونی متشکل از تخم سیاهدانه +عسل همراه با یک استکان دمنوش گل پامچال میل کنند.

متیل پردنیزولون و مضراتش و داروی جایگزین آن در طب سنتی برای تقویت سیستم ایمنی

موثرترین داروهای جایگزین متیل پردنیزولون

یکی از پرکاربرد ترین داروهای شیمیایی که جزو کورتونها و کورتیکو استروییدها میباشد ، داروی میتیل پردنیزولون است که بیشتر بدلیل خواص ضدالتهابی و اثراتی که در سرکوب دستگاه ایمنی بدن دارد به‌کار می‌رود.

متیل پردنیزولون کمک می‌کند تا تورم، قرمزی، خارش، و واکنش‌های حساسیتی کاهش یابند. متیل پردنیزولون همچنین در درمان بیماری‌های گوناگونی مثل آسم، آرتریت، مشکلات پوستی، حساسیت شدید، و برخی سرطان‌ها کاربرد دارد.

این دارو دارای اثرات جانبی جبران ناپذیری از جمله اختلالات بینائی، عوارض گوارشی، پوکی استخوان، دیابت بی مزه، افزایش فشار خون، واکنشهای آلرژیک، عفونتهای موضعی یا سیستمیک، سندرم کوشینگ، ادم و …..می‌باشد.

اگر مبتلا به روماتیسم هستید بهترین داروی گیاهی جایگزین میتیل پردنیزولون ؛ خوردن یک لیوان آب کرفس با ۱ قاشق چایخوری تخم اسفند است.

اگر مبتلا به بیماری آلوپسی یا ریزش سکه ای موها هستید بهترین داروی جایگزین میتیل پردنیزولون ؛ مالیدن
روغن پیاز عنصل یا روغن سیر دشتی اسقیلی است.

اگر مبتلا به بیماری آسم مزمن هستید بهترین داروی جایگزین میتیل پردنیزولون ، نوشیدن دمنوش ریشه زنبق کوهی یا ریشه ایرسا +گل بنفشه است.

مبتلایان به بیماری MS بهتر است به جای مصرف میتیل پردنیزولون یا کورتونهای دیگر بهتر است از مخلوط داروهای ریشه عاقرقرحا +ریشه گیاه جینسینگ +ریشه گیاه بسفایج استفاده کنند.

اگر مبتلایان به بیماری پسوریازیس از میتیل پردنیزولون استفاده می‌کنند بهتر است به جای این دارو؛ از ترکیب برگ تیول +مرزنجوش + گزنه +گل بابونه بصورت دمنوش میل کنند.

مبتلایان به بیماری سرطان خون بهتر است به جای مصرف میتیل پردنیزولون؛ از دمنوش غافث +گل همیشه بهار + چوب چینی + زعفران میل کنند.

افرادی که مبتلا به لیکن پلان پوستی هستند بهتر است به جای میتیل پردنیزولون از معجونی متشکل از تخم سیاهدانه +عسل همراه با یک استکان دمنوش گل پامچال میل کنند.

به مبتلایان به بیماری لوپوس توصیه میکنم به جای مصرف میتیل پردنیزولون ؛  از حب رازی که ترکیبی از ریشه سورنجان + زیره سیاه +ریشه زنجبیل+ تربد +فلفل سیاه+صبرزرد است، روزانه ۶تا۹ حب یا قرص میل کنند.

توصیه و تاکید میکنم جهت جایگزین کردن این داروهای گیاهی با میتیل پردنیزولون، حتما با مشورت و تحت نظر پزشک حاذق طب سنتی اقدام نمایید و از قطع خودسرانه میتیل پردنیزولون خودداری کنید.

بمنظور اثربخشی بهتر این داروها، لازم است پرهیزات غذایی از غذاهای با طبع سرد و تر را در سرلوحه تدابیر درمانی خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *