یکشنبه , ۱۹ ام آذر ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱:۵۶ قبل از ظهر به وقت تهران

ماجرای کشف جسد در پراید سوخته +عکس

همزمان با کشف جسد مردی روی صندلی خودروی پراید سوخته مدارکی به دست آمد که فرضیه وقوع جنایت را پررنگ کرد.

پیش‌نویس خودکار

به گزارش «ایران»، ساعت ۴:۴۵ بامداد ۲۷ فروردین به مأموران آتش نشانی اعلام شد که خودروی پرایدی در شهرک مسعودیه، خیابان قدیانی، کوچه موسویان دچار حریق شده و در حال سوختن است. با اعلام این خبر مأموران ایستگاه ۳۷ به اتفاق تیم نجات ۲ راهی محل حادثه شدند.
با حضور امدادگران آنها با خودروی پرایدی رو به رو شدند که در حال سوختن بود. پس از خاموش کردن آتش ، آنها با جسدی روی صندلی عقب خودرو مواجه شدند که به شدت دچار سوختگی شده بود.
بدنبال کشف جسد و اطلاع مأموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه، گزارش این آتش سوزی مرگبار به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد. بدین ترتیب تحقیق برای رسیدگی به این موضوع از سوی بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران آغاز شد.
در بررسی های اولیه متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند که جسد متعلق به مردی حدوداً ۲۰ تا ۲۵ ساله است.یکی از همسایه‌ها که به آتش نشانی خبر داده بود در تحقیقات گفت: ساعت ۴:۱۰ صبح بود که برای نماز از خواب بیدار شدم. به حیاط رفتم تا وضو بگیرم که متوجه بوی سوختگی شدم. فکر کردم خانه یکی از همسایه ها آتش گرفته، فوراً وارد خیابان شدم که یک دفعه دیدم خودروی پرایدی که در نزدیکی خانه مان پارک است آتش گرفته است. بلافاصله به آتش نشانی خبر دادم و با کمک همسایه ها تا رسیدن ماموران آتش نشانی شیشه عقب را شکستیم و با آب شروع به خاموش کردن خودرو کردیم. مردی نیمه جان روی صندلی عقب بود.
یکی دیگر از همسایه ها نیز گفت : شب گذشته وقتی به خانه برگشتم این خودروی پراید سفید را در کوچه دیدم که دو مرد جوان داخل آن بودند.
خودروی سرقتی
مأموران با استعلام شماره پلاک پراید دریافتند که خودرو دو روز قبل به سرقت رفته است. بدین ترتیب این احتمال مطرح شد که مرد جوان سارق باشد.
در گام دیگر تحقیقات مأموران در بازبینی یکی از دوربین های مداربسته اطراف محل حادثه دریافتند مرد جوانی حدود ساعت ۴ صبح همان روز از خودروی پراید پیاده شده و پس از قفل کردن درهای خودرو، به سمت خیابان می رود.اما دوباره برمی گردد و داخل ماشین را نگاه می کند و باز به سمت خیابان می رود و آنجا را ترک می کند.
تحقیقات برای رازگشایی
باتوجه به اینکه احتمال قتل مرد ناشناس وجود دارد، بازپرس واحدی از شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران دستور بازبینی دوربین های دیگر اطراف محل حادثه و بدست آوردن تصویر مرد جوان که متهم اصلی پرونده است را صادر کرد. همچنین دستور داد جسد برای مشخص شدن علت اصلی مرگ و تعیین هویت به پزشکی قانونی انتقال داده شود. از مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت نیز خواست با تحقیق از صاحب خودروی سرقتی و بررسی های دیگر راز این معمای مرگبار را فاش کنند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *