شنبه , ۲۷ ام دی ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۲ بعد از ظهر به وقت تهران

ماجرای سرقت های ۵ ثانیه ای! +عکس

اعضای سه باند سرقت قطعات و اموال داخل خودرو که به صورت شبکه ای و به سرکردگی پیرزن سابقه دار فعالیت می کردند با تلاش ماموران کلانتری بانوان مشهد در حالی دستگیر شدند که تاکنون با ۷۵ شاکی روبه رو هستند!

پیش‌نویس خودکار

فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح ماجرای دستگیری اعضای این باند که حتی به سوغاتی و خوراکی های مسافران و زائران نیز رحم نمی کردند، به خراسان گفت: طی چند ماه گذشته، پرونده هایی در مراکز انتظامی تشکیل شد که محتویات آن نشان می داد، اعضای یک باند حرفه ای در خیابان های منتهی به حرم مطهر امام رضا(ع) به خودروهای پارک شده مسافران دستبرد می زنند و علاوه بر قطعات خودرو، اموال داخل آن را نیز سرقت می کنند.
سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: طبق اظهارات شاکیان و مال باختگان، سرقت های مذکور فقط در چند ثانیه انجام می شد و سارقان هیچ اثری از خود به جا نمی گذاشتند.
مقام ارشد انتظامی مشهد با اشاره به آغاز جلسات کارشناسی و تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی تصریح کرد: بررسی های کارشناسی درباره پرونده سرقت های مذکور بیانگر آن بود که اعضای این باند بیشتر خودروهای زائران و مسافران را هدف گرفته اند تا شاکی کمتری داشته باشند و از سوی دیگر نیز شگرد یکسانی در باز کردن در صندوق عقب یا کاپوت خودروها به کار گرفته شده است. وی گفت: این درحالی بود که در بررسی های میدانی نیروهای انتظامی سرنخ هایی از وسایل نقلیه متفاوت در حاشیه دستبرد به خودروهای پارک شده به دست آمد اما شگرد سارقان شیوه یکسانی بود به همین دلیل تحقیقات پلیس روی باندهای حرفه ای و سابقه دار متمرکز شد که برای این سرقت از وسایل نقلیه متفاوت استفاده می کنند تا بررسی های پلیس را به بیراهه بکشانند.
سرهنگ صارمی ساداتی خاطرنشان کرد: تحقیقات فنی و تخصصی پلیس در محدوده جغرافیایی سرقت ها نشان داد که در ساعات ارتکاب جرم، همواره یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ که زن و مرد جوانی سرنشین آن بودند در نزدیکی محل سرقت متوقف شده و گاهی اوقات نیز سر و کله سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محل پیدا می شد که همین موضوع ظن پلیس را برانگیخت و گروه ویژه ای از نیروهای کلانتری بانوان، تلاش خود را برای شناسایی اعضای این باند سرقت آغاز کردند.
رئیس پلیس مشهد ادامه داد: پس از آن که ماموران انتظامی شماره پلاک خودروی ۲۰۶ را با شگردهای اطلاعاتی به دست آوردند، مشخص شد که مالک ۲۰۶ زن مسنی است که سوابق متعدد کیف زنی و جیب بری دارد و بارها توسط ماموران کلانتری بانوان دستگیر شده است. سرهنگ عباس صارمی ساداتی اضافه کرد: وقتی ماموران انتظامی به صورت غیرمحسوس، نشانی مالک ۲۰۶ را در منطقه عباس آباد زیرنظر گرفتند، پسر جوانی را دیدند که اموالی مانند باند و باتری را از داخل ۲۰۶ به درون منزل پیرزن می برد! بنابراین آن ها با کسب مجوزهای قضایی و در یک عملیات غافلگیرانه، وارد منزل پیرزن شدند و او را به همراه یک زن جوان و سه مرد دستگیر کردند. حافظ امنیت مشهد خاطرنشان کرد: بررسی های مقدماتی بیانگر آن بود که همه افراد دستگیر شده از بستگان نزدیک پیرزن سابقه دار هستند و همسر پیرزن نیز به جرم سرقت در زندان است و پسر او هم در حال انتقال لوازم سرقتی به داخل منزل بود که به همراه دیگر سارقان به دام افتاد. این مقام انتظامی یادآور شد: با انتقال متهمان به کلانتری بانوان، بازجویی ها از آنان ادامه یافت تا این که آن ها دو عضو دیگر این شبکه را که با خودروی ۴۰۵ و موتورسیکلت دست به سرقت می زدند، به پلیس لو دادند. سرهنگ صارمی ساداتی ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه دیگر اعضای باند در خیابان الوند و سرافرازان، دو عضو ۲۸ و ۳۳ ساله این شبکه که در قالب سه باند فعالیت می کردند نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیر زیادی لوازم سرقتی کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی مشهد درباره شگرد سرقت های اعضای این شبکه هم گفت: طبق اعترافات متهمان و پیرزن سابقه دار، آنان با خنجری که شبیه داس است کاپوت خودرو را باز می کردند و فقط در ۵ ثانیه لوازم و قطعات آن را به سرقت می بردند. این مقام انتظامی افزود: هنگام سرقت نیز زن جوانی داخل خودرو می نشست تا موضوع خانوادگی جلوه کند و کسی به سرقت توسط آن ها مشکوک نشود. سرهنگ صارمی ساداتی تاکید کرد: تاکنون ۷۵ نفر از مال باختگان به کلانتری مراجعه کرده اند اما تلاش نیروهای انتظامی با دستورات ویژه قضایی برای شناسایی دیگر مال باختگان و همچنین کشف سرقت های احتمالی دیگر اعضای این شبکه همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *