کد خبر: 286287تاریخ انتشار : ۱۰:۲۵:۲۲ - سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷

روزنامه خراسان:  حدود ساعت ۱:۵۰ بامداد روز گذشته اهالی خیابان ابوذر در منطقه طلاب مشهد با دیدن شعله‌های آتشی که از یک منزل کلنگی و قدیمی ساز زبانه می‌کشید، بلافاصله با نیرو‌های امدادی آتش نشانی تماس گرفتند. با توجه به گستردگی آتش سوزی و دود غلیظی که خیابان را در سیاهی فرو برده بود، نیرو‌های آتش نشان با صدور دستور شبانه از سوی آتشپاد حسن جعفری (مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد) به سرعت عازم خیابان ابوذر شدند.

با توجه به خلوت بودن خیابان‌ها در آن ساعت از بامداد، آتش نشانان در کمتر از چند دقیقه به محل رسیدند و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند. با خاموش شدن شعله‌های آتش، فواره‌های شیلنگ‌های سنگین آب بر دوش آتش نشانان نیز قطع شد، اما در میان دود‌های سفید و لوازم سوخته منزل، ناگهان آتش نشانان جسد مرد جوانی را کنار بخاری دیدند که به طور کامل سوخته بود.

www.dustaan.com ماجرای جسد سوخته جوان 32 ساله در خانه قدیمی +عکس

گزارش خراسان حاکی است: با پیدا شدن این جسد، ماجرای آتش سوزی رنگ و بوی جنایی گرفت و بدین ترتیب نیرو‌های انتظامی با حضور در صحنه حادثه، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، قاضی کاظم میرزایی، در ساعات اولیه بامداد عازم منطقه طلاب شد و این گونه تحقیقات قضایی درباره چگونگی وقوع این حادثه وحشتناک با حضور کارآگاهان اداره جنایی و عوامل بررسی صحنه جرم درحالی آغاز شد که به دلیل کلنگی بودن ساختمان، هر لحظه امکان ریزش بخشی از دیوار‌ها یا سقف آن وجود داشت. در عین حال با از خودگذشتگی نیرو‌های امدادی و افراد مسئول در صحنه حادثه، بررسی‌ها ادامه یافت و مشخص شد جسد مربوط به جوان ۳۲ ساله‌ای است که از حدود سه سال قبل منزل مسکونی مذکور را اجاره کرده وبه طور مجردی در آن زندگی می‌کرد. یکی از دوستان متوفی که به منزل وی رفت و آمد داشت، مدعی شد زمانی که او برای آب ودانه دادن به کبوتر‌های متوفی وارد منزل کلنگی شده، دوستش زنده بوده است!

بنابر گزارش خراسان، نیرو‌های آتش نشان درحالی با دستور قاضی میرزایی به تشخیص کانون آتش سوزی پرداختند که چند فرش تلنبار شده در کنار هم یکی از نشانه‌های کانون آتش بود! با وجود این در حالی که فرضیه‌هایی مانند سکته یا آتش گرفتن بخاری مطرح می‌شد نظریه پزشکی قانونی ماجرای این پرونده را پیچیده‌تر کرد چرا که جسد مرد ۳۲ ساله با دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی وانقلاب مورد معاینات اولیه توسط پزشک قانونی قرار گرفت و مرگ «س- ح. – م» بر اثر گازگرفتگی نیز در حالی رد شد که معاینات مقدماتی نشان می‌دهد آتش سوزی بعد از مرگ جوان ۳۲ ساله رخ داده است. به همین خاطر و با دستور قاضی میرزایی، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، تحقیقات گسترده‌ای را برای حل معمای مرگ این جوان آغاز کرده اند. از سوی دیگر نیز جسد وی برای انجام معاینات و تشخیص دقیق علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.

گزارش خراسان همچنین حاکی است: کارشناسان متخصص آتش نشانی نیز برای شناسایی دقیق کانون آتش سوزی وارد عمل شده اند تا راز مرگ این جوان فاش شود. همچنین کشف تعدادی عطر و ادکلن و اسکناس‌های نو در منزل مجردی متوفی حکایت از آن داشت که وی به شغل ویزیتوری مشغول بوده و شواهد نشان می‌دهد سرقتی نیز رخ نداده است. با این حال بررسی‌های گسترده قضایی در این باره ادامه دارد.

۰/۵ ( ۰ نظر )
پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.