سه شنبه , ۸ ام آذر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴ قبل از ظهر به وقت تهران

ماجرای جذب نیرو در سایت قمار و… در برخی سایت های فروش

شکل و محتوای آگهی ها در برخی سایت های اینترنتی فروش در ظاهر جذاب است، اما وقتی کمی دقیق می‌شوی می‌بینی چه فاجعه‌ای می‌تواند پشت این جذابیت ظاهری و کاذب پنهان شده باشد. به نظر می رسد برخی از این سایت ها برای بیشتر دیده شدن یا نبود نظارت کافی آگهی هایی را منتشر می کنند که در میان آن ها آگهی های هنجار شکن، غیر اخلاقی و … هم دیده می شود. امروز به برخی از این آگهی های عجیب که بعضی از آن ها می تواند برای شما دردسر ایجاد کند اشاره کرده ایم که در ادامه می خوانید.

ماجرای جذب نیرو در سایت قمار و... در برخی سایت های فروش

چیزهایی که در هیچ عطاری پیدا نمی‌شود

اگر به دنبال عتیقه‌جاتی هستید که از یافتن آن‌ها در بازار قطع امید کرده‌اید، می‌توانید با مراجعه به برخی از سایت‌های فروش اینترنتی آن‌ها را پیدا کنید؛ از تمبرها و اسکناس‌های قدیمی گرفته تا ظروف مسی و سفالی. گاهی آگهی فروش اجناسی در این سایت ها دیده می‌شود که قدمت آن‌ها به چند دهه می‌رسد؛ شاید یک آفتابه مسی هشتاد و چند ساله یا حتی یک مجسمه زیرخاکی که معلوم نیست چقدر قدمت دارد. کتابی که نام آن تحت‌ عنوان «بیانات شاه» شما را متعجب می‌کند، تمبرها و پول‌های قجری، مجله‌ها و روزنامه‌های دهه ۴۰ و ۵۰ شمسی، همه و همه کالاهای نایاب و غافلگیر کننده‌ای هستند که در این سایت های فروش اینترنتی پیدا می‌شوند. حتی برخی پا را فراتر می گذارند و به شوخی یا جدی موی سبیل چنگیز خان مغول را هم در این سایت ها به فروش گذاشته اند. اما سوال مهم این است که این ‌گونه اجناس و کالاها از کجا می‌آیند و چه کسی بر معرفی و عرضه آن‌ها نظارت می‌کند؟ البته آگهی هایی مثل فروش دفتر شعر و سروده های چاپ نشده را هم می توان دید.
بازار داغ مجوز فروشی برای سفر
شاید باورتان نشود اما در برخی از سایت های اینترنتی آگهی فروش مجوز تردد وجود دارد. بازار این آگهی ها در روزهای منتهی به سفرهای نوروزی بسیار داغ و سخت گیری ها برای سفر به شهرهای قرمز و نارنجی باعث گران تر شدن صدور این مجوزهای تقلبی شده است. با وجود آن که به گفته وزیر کشور ورود و خروج خودروها به شهرهای زرد و آبی مشکلی ندارد و خودروهای شخصی می‌توانند به این شهرها سفر کنند اما شاهد آن هستیم که فروشندگان این مجوزها در سایت های فروش اینترنتی مدعی شده اند که در روزهای آینده سخت گیری ها بیشتر می‌شود و ممکن است اجازه تردد به خودروها را ندهند و با این ترفند بازار داغی برای فروش مجوزهایی را که به احتمال زیاد تقلبی و غیرقانونی هستند ، فراهم می کنند. ممکن است برای کسانی که این مجوزها را می خرند به دلیل استفاده از مجوز تقلبی که مهر و سربرگ سازمان هایی را جعل کرده اند مشکلاتی به وجود بیاید که باید از خرید این مجوزها صرف نظر کرد.
جذب نیرو در سایت‌های قمار به اسم کار در منزل
اگر جزو آن دسته از افرادی باشید که مدت هاست متقاضی یک شغل هستید مراقب باشید که گول آگهی های کار در خانه ای را که در برخی از سایت ها می بینید نخورید. به تازگی رئیس مرکز تشخیص جرایم سایبری فتا در گفت و گویی در تلویزیون از ترفند جدید کلاهبردارانی گفت که در پوشش آگهی کار در منزل اقدام به اغفال کارجویان و از کارت بانکی آن ها سوء استفاده می کنند. شگرد این افراد به این شکل است که افراد کلاهبردار با این ادعا که گردش مالی شرکت بالاست از شما طلب یک کارت بانکی می کنند و در حالی که شما روح تان هم خبر ندارد این کارت در اختیار سایت های شرط بندی قرار می گیرد و بعد از مسدود شدن کارت به دلیل استفاده مجرمانه از آن مشکلات زیادی برای شما به وجود می آید. پس این نکته را به خاطر داشته باشید که از قراردادن اطلاعات حساب بانکی تان خودداری کنید.
انتشار تصاویر مستهجن و آگهی های غیر اخلاقی
در بین آگهی هایی که در برخی سایت های خرید و فروش اینترنتی وجود دارد می توان آگهی های غیر اخلاقی را در ظاهری دیگر دید. بعضی از این آگهی ها حرف شان کمک است و بهانه‌شان کمک مالی  اما این آگهی ها بر خلاف  ظاهرشان   در باطن  نیت های شومی دارند! البته در این میان آدم‌هایی هم هستند که واقعا کمک می‌کنند، اما قبول دارید که برای کمک کردن هزاران راه مختلف وجود دارد و لازم نیست «آگهی کمک کردن» منتشر کرد؟ به طور مثال آگهی های عجیب و غریبی با عناوینی مثل: «کمک مالی به خانم»، «کمک مالی و غیر مالی»، «کمک مالی به خانم نیازمند»، «کمک مالی به خانم دانشجو» و …. وجود دارد که در قسمت توضیحات آن ها آمده است که فقط به دختران و زنان نیازمند کمک می کنند و می خواهند خودشان هم حضوری این کمک را ارائه دهند. بعد هم نوشته اند که باید از طریق تلگرام یا واتس اپ عکس و مشخصاتشان را ارائه کنند تا اگر مورد پسند قرار گرفتند این کمک ها صورت بگیرد! از این گونه آگهی ها در زمینه هایی مثل «به دنبال همخانه»، «همسفر» و …  هم وجود دارد.
نبود نظارت و عزمی برای بهبود
همان طور که پیش از این خواندید در این سایت ها آگهی هایی وجود دارد که نه تنها روح و روان شما را آزار می دهد که ممکن است عواقب خطرناکی را هم برای شما در پی داشته باشد. اما این سوال وجود دارد که چه کسی بر معرفی و عرضه این گونه موارد که پیش از این ذکر شد، نظارت می‌کند؟ چگونه می‌توان به راحتی کالایی را در این سایت ها برای فروش گذاشت در حالی‌ که هیچ ضمانتی برای واقعی بودن آن وجود ندارد؟ و این سوال مهم هم وجود ندارد که چرا سازمان های مختلف به این موضوعات ورود نمی کنند. به طور مثال چرا نهادهایی مانند میراث فرهنگی که حراست و حفاظت از گنجینه‌های تاریخی بر عهده آن‌هاست، در حوزه فروش عتیقه جات در این سایت ها وارد نمی‌شوند و با چنین سوءاستفاده‌های عیان و آشکاری، مقابله نمی‌کنند؟ البته نبود نظارت مدیران این سایت ها بر آگهی هایی که منتشر می شود با توجه به آن چه گفتیم به نظر می رسد عزمی برای بهبود اوضاع وجود ندارد چون این احتمال می رود که برخی از مدیران این سایت ها از این آگهی ها برای بیشتر دیده شدن کمک می گیرند!
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *