کد خبر: 261662تاریخ انتشار : ۲۲:۱۰:۵۳ - دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

دوری ده‌ها تن از شهروندان دو نیم کره شمالی و جنوبی، پس از بیش از نیم قرن جدایی، به‌دنبال صلح رهبرانشان، با اعضای جدا افتاده خانواده خود دیدار کردند.

بالاخره پس از سالها مذاکره، کره‌شمالی با دیدار خانواده‌هایی که از زمان جنگ دو کره از هم جدا افتاده بودند، موافقت کردند و ده‌ها کره‌ای توانستند بستگان خود را پس از دهه‌ها دوباره ملاقات کنند. اما این رخداد برای «سانگ چول» ۷۲ ساله معنای دیگری داشت. او پس از ۶۸ سال سرانجام توانست مادر خود را ببیند.

چول درحالی پس از نزدیک به ۷ دهه توانست دوباره مادر ۹۲ ساله خود را ملاقات کند که این دو آخرین بار زمانی که چول تنها ۴ سال داشت از یکدیگر جدا شدند. آنها به خاطر درگرفتن جنگ دو کره مجبور شدند ۶۸ سال از هم دور زندگی کنند. لحظه دیدار این دو به شدت دیدنی بود چرا که هردو در آغوش یکدیگر، توان سخن گفتن نداشتد.

چول و مادرش یکی از ۶۸ خانواده خوش‌شانسی بودند که در برنامه جدید دو کره برای ملاقات خانوادگی انتخاب شدند. هنوز صدها خانواده در دو کره وجود دارند که از پس دهه‌ها نتوانسته‌اند عزیزان خود را ملاقات کنند./شفقنا

www.dustaan.com لحظه دیدار مادر و پسر کره‌ ای پس از ۶۸ سال +تصاویرwww.dustaan.com لحظه دیدار مادر و پسر کره‌ ای پس از ۶۸ سال +تصاویر


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.