سه شنبه , ۱۹ ام اسفند ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۰ قبل از ظهر به وقت تهران

لحظه ای که غواص جوان توسط نهنگ غول پیکر بلعیده شد! +عکس

غواص جوان به صورت معجزه اسایی از هجوم یک نهنگ غول پیکر جان سالم به در برد.

یک مربی غواصی اهل آفریقای جنوبی پس از آنکه به طور تصادفی به همراه تعدادی ماهی ساردین در دهان یک نهنگ قرار گرفت، به طور معجزه آسایی از مرگ گریخت. این اتفاق وحشتناک هنگامی رخ داد که «اسچیمپف» ۵۱ ساله، سرپرست شرکت تور‌های تخصصی آموزش غواصی در کیپ تاون آفریقای جنوبی مشغول آموزش تعدادی غواص و همچنین تهیه فیلم و عکس از ماهی‌های ساردین بود. این اتفاق در ماه فوریه و در نزدیکی بندر الیزابت در شرق سواحل کیپ تاون رخ داد.

این غواص در نزدیکی ۴۰ کیلومتری ساحل بود که ناگهان یک نهنگ غول پیکر موسوم به “نهنگ براید” از زیر آب ظاهر شد و او را به همراه تعدادی ماهی ساردین در آستانه بلعیده شدن قرار داد. در حالی که اسچیمپف در دهان نهنگ قرار گرفته بود لحظه‌ای فکر کرد که با پایین رفتن این حیوان امکان غرق شدن او حتمی خواهد بود. این غواص با استفاده از تجربه ۱۵ ساله غواصی توانست خود را پایین انداخته و از این مهلکه زنده خارج شود.

لحظه بلعیده شدن غواص توسط نهنگ غول پیکر! +عکس

ویدئویی که توسط همکاران این غواص تهیه شده است لحظه قرار گرفتن او در دهان نهنگ غول پیکر را به تصویر می‌کشد. در این ویدئوی کوتاه مشاهده می‌شود در حالی که اسچیمپف در حال غواصی و تهیه عکس و فیلم از ماهی‌های ساردین است ناگهان این نهنگ به روی آب آمده و او را به همراه تعداد زیادی ماهی ساردین در آستانه بلعیده شدن قرار می‌دهد.

او در این باره گفت: «ناگهان تمام جهان در پیش چشمانم تاریک شد. با وجود آنکه فشار زیادی را روی قسمت کمرم احساس می‌کردم زمانی برای ترس نداشتم.»

گفتنی است؛ نهنگ‌های براید می‌توانند تا ۵۵ فوت رشد کنند و وزن آن‌ها به ۳۰ تن می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *