ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 250007

در نتیجه بی‌مبالاتی انسان‌هایی که برای چند ساعتی تفریح، پسماند‌های خود را در طبیعت رها می‌کنند امواج دریا، لاشه یک لاک‌پشت دریایی به شدت در خطر انقراض را در حالی که زنجیر یک صندلی ساحلی به دور گردنش پیچیده شده بود، به ساحل آلاباما رساند.

خبرگزاری تسنیم:به نقل از دیلی‌میل، امواج دریا، لاشه یک لاک‌پشت دریایی به شدت در خطر انقراض را در حالی که زنجیر یک صندلی ساحلی به دور گردنش پیچیده شده بود، به ساحل آلاباما رساند.

انجمن حفاظت از حیات وحش آلاباما با انتشار تصاویر دردناک از این لاک‌پشت ریدلی کمپ که قربانی تفریح ساحلی انسان شده به هشدار‌های قبل خود اشاره کرده و می‌نویسند: دقیقا به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم هنگام ورود به طبیعت، به جز ردپا، اثر دیگری از خود باقی نگذارید. وسایل خود را در طبیعت رها نکنید. طبیعت تنها متعلق به شما نیست. موجودات دیگری هم از آن سهم دارند.

لاک‌پشت ریدلی کمپ (Lepidochelys kempii) گونه‌ای لاک‌پشت دریایی است که به‌شدت در معرض خطر انقراض قرار دارد. این لاک‌پشت ۶۰ تا ۷۰ سانتیمتر رشد می‌کند. این لاک‌پشت تا همین چند سال پیش به صورت گسترده برای استفاده از تخم و پوست در بسیاری از کشور صید می‌شد استفاده از لاک این خزنده برای ساخت وسایل تزئینی سابقه طولانی دارد و در برخی مناطق از جمله مکزیک هم تخم‌های این خزنده را از شن بیرون کشیده و می‌خوردند. البته در کشور‌های عضو معاهده تجارت بین‌المللی گونه‌های در معرض خطر، شکار و خرید و فروش این لاک‌پشت و محصولات به دست آمده از آن ممنوع است.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.