کد خبر: 482تاریخ انتشار : ۱۳:۰۸:۰۲ - دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲
حکم اعدام مردی که دوستش را به خاطر فحش وناسزا با ضربات چاقو به قتل رسانده بود در دیوان عالی کشور تائید شد.
به گزارش مهر، داستان دستگیری شاهین معروف به «شاهین ترکه» روز پنجم اردیبهشت ماه سال 89 با گزارش یک مورد درگیری به کلانتری 108 نواب شروع شد. ماموران کلانتری پس از دریافت گزارش در محل حادثه حاضر شدند و مشاهده کردند که مردی سراسیمه در حال فرار کردن است.
بلافصله عملیات تعقیب و گریز مرد و ماموران شروع شد اما به نتیجه ای نرسید چرا که مرد توانست از دست ماموران فرار کند. در محل درگیری جسد مردی میانسال افتاده بود که به گواه شاهدان حاضر در صحنه به خاطر ضربات چاقوی وارد شده از سوی مرد فراری جان سپرده بود.
با انتقال جسد مرد به قتل رسیده که حمدالله نام داشت به پزشکی قانونی ، اقدامات برای دستگیری مرد فراری آغاز شد. تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان توانستند آذر ماه همان سال رد قاتل را که شاهین نام داشت در یکی از زندانهای مرزی کشور پیدا کنند. شاهین که قصد داشت با گذرنامه جعلی از مرز خارج شود و فرار کند پس از شناسایی دستگیر و زندانی شده بود.
پس از شناسایی شاهین و اعترافات او به قتل حمدالله برگ دیگری از این پرونده قتل تکمیل شد. او در جریان بازجویی ها با اعتراف به اینکه به خاطر قتلی که انجام داده قصد داشت از کشور خارج شود گفت: «من حمد الله را از خیلی وقت پیش می شناختم. نمی دانم از کی و دقیقا سر چه چیزی بینمان اختلاف پیدا شد تنها می دانم این قضیه آن قدر ادامه پیدا کرد که مجبور به این کار شدم.او بارها من را تهدید کرده بود تا حدی که مجبور شدم برای دفاع از خودم چاقو تهیه کنم. روز حادثه هم او باز من را تهدید کرد و به اعضای خانواده ام فحش و ناسزا گفت.دیگر نمی توانستم تحمل کنم. به همین خاطر به او گفتم عصر آن روز سر قرار بیاید. من هم از قبل شیشه کشیده بودم و چاقویم را با خودم برده بودم. وقتی حمدالله به سر قرار آمد باز هم حرفمان شد تا اینکه چاقویم را در آوردم و به او چند ضربه زدم. می دانستم که جان باخته به همین خاطر هم فرار کردم و می خواستم از کشور خارج شوم که دستگیر شدم.»
با اعترافات شاهین 38 ساله بازپرس دادسرای جنایی برای او به اتهام مباشرت در قتل قرار مجرمیت صادر کرد که با تایید قرار مجرمیت و صدور کیفرخواست پرونده برای محاکمه به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در جلسه محاکمه مرد جنایتکار که به ریاست قاضی همتیار برگزار شد اولیای دم درخواست قصاص کردند.
شاهین هم با اعتراف به قتل گفت: زمان جنایت فرزندم تازه فوت شده بود و من داغدار بودم. وقتی با مقتول درگیر شدم او به فرزند مرده ام فحش داد که این جنایت رخ داد.
پس از آخرین دفاعیات متهم قضات دادگاه وارد شور شده و شاهین را به اتهام قتل به قصاص محکوم کردند. مرد جنایتکار همچنین به اتهام تمرد در برابر ماموران و گروگانگیری به 9 سال حبس محکوم شد.
با اعتراض شاهین به حکم مجازاتش پرونده برای رسیدگی به شعبه 11 دیوان عالی کشور فرستاده شد. قضات دیوان عالی کشور نیز حکم مجازات را تائید کردند.

پربیننده ترین مطالب روز
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.