پنجشنبه , ۱۶ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۳:۳۶ بعد از ظهر به وقت تهران

قاتل ۲۱ ساله از اعدام رهایی یافت

رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب درمراسم گذشت اولیای دم که با حضور خادمان حرم رضوی،ریش سفیدان وجمعی از مسئولان محلی انجام گرفت، گفت: خانواده نیکوکار فاریابی و اولیای دم به مناسبت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) باگذشت از اجرای حکم قصاص، حیاتی دوباره به قاتل ۲۱ساله بخشیدند.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1397/04/30/1397043014020133014808614.jpg

به گزارش خراسان، قاضی سالاری از اقدام خداپسندانه اولیای دم(پدر،مادر و همسر) که با شجاعت و تقوا از حق قصاص خود گذشتند، قدردانی کرد. این مسئول قضایی، گسترش صلح و سازش در جامعه را یکی از توصیه های مهم دین اسلام به مردم ذکر کرد و افزود: ضرورت دارد فرهنگ گذشت و ایثار بیش از گذشته در جامعه ترویج داده شود تا بازهم شاهد چنین صحنه های زیبایی در جامعه باشیم.
وی خاطر نشان کرد: این جوان اهل شهرستان فاریاب است که در سال ۹۳بر اثر خشم آنی و پس از یک مشاجره، با سلاح گرم جوانی را به قتل می رساند. وی یاد آور شد:با توجه به اظهار پشیمانی محکوم و تایید حسن خلق و رفتار متهم از سوی زندان جیرفت و این که فاقد سابقه کیفری و ازطرفی در هنگام ارتکاب جرم یک نوجوان ۱۶ساله بوده و قتل با نقشه قبلی نبوده و به صورت ناگهانی رخ داده است، زمینه وساطت و تلاش برای ایجاد صلح وسازش و گذشت از قصاص فراهم شد. این مقام قضایی در پایان ،از همه بزرگان و ریش سفیدان و به ویژه خادمان امام رضا (ع)تشکر و قدردانی کرد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.