کد خبر: 274303تاریخ انتشار : ۹:۲۰:۱۲ - سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷

www.dustaan.com فرهنگیان مطالبات خود را از طریق مجلس پیگیری کنند

امیر خجسته، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، فرهنگیان را قشری با زحمت و پرتلاش توصیف کرد و گفت: فرهنگیان بیشترین خدمات را در کشور به اجرا گذاشته‌ و سال‌های وعده از طرف دولت‌های مختلف به نفع فرهنگیان به ندرت محقق شده است. اکنون نیز فرهنگیان شرایط کشور را به خوبی درک می‌کنند.اعتراض و بیان مطالبات صنفی آنها کاملا به حق و لازم است دولت و مجلس هر چه سریع‌تر نسبت به رفع آنها اقدام کنند.وی افزود: نمایندگان ملت ایران در مجلس به خوبی این اعتراضات مدنی را درک می‌کنند. از فرهنگیان درخواست داریم این مطالبات را از طریق مجلس پیگیری نمایند تا آن دسته از مشکلات و مطالبات که رفع آنها بر عهده  مجلس است ،فوراً رفع شود.

نماینده همدان در مجلس تصریح کرد: درباره عدم اجرای تعهدات دولت نسبت به جامعه فرهنگیان نیز مجلس از طریق ابزار نظارتی خود از وزیر و دولت پیگیر خواهد بود، زیرا برخی از مطالبات امروز جامعه فرهنگیان مستقیماً بر عهده دولت  و لازم است وزیر آموزش و پرورش نسبت به آنها پاسخگو باشد. برای مثال امروز مسئولیت عدم اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری از سال ۸۵ و یکسان‌سازی حقوق و مزایای فرهنگیان با سایر قسمت‌های دولتی بر عهده دولت است. لازم است دولت به وعده‌های خود عمل و این قانون و همچنین طرح رتبه‌بندی معلمان را در دست اجرا قرار دهد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس لزوم اعلام نتایج نهایی رسیدگی به پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و انتقاد از پرداخت سهم دولت به این صندوق از سال ۹۲ را از سایر مطالبات مهم فرهنگیان برشمرد و گفت: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از طریق مجلس پیگیری شد و متخلفان اصلی به قوه قضائیه معرفی شدند. در این مسئله صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه صد‌ها میلیارد تومان از سرمایه‌های فرهنگیان را تلف کردند. فرهنگیان منتظر محاکمه عوامل دخیل در این فساد  و همچنین عودت سرمایه‌ها هستند. موضوع دیگر عدم پرداخت تعهدات دولت به این صندوق از سال ۹۲ است که این امر نیز از مهم‌ترین مطالبات فرهنگیان است.

امیر خجسته نماینده همدان و فامنین در مجلس با اعلام ضرب الاجل مجلس به وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی فوری به مطالبات فرهنگیان، وزیر آموزش و پرورش را در آستانه  استیضاح توصیف کرد و گفت: مواردی از مطالبات که به آن اشاره کردیم از حقوق اولیه و به حق فرهنگیان است که در صورت عدم اجرای فوری آنها وزیر در آستانه استیضاح قرار می‌گیرد.پربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۱
  1. امیر گفت:

    اقای خجسته مثل اینکه تازه رفتن مجلس .نمایند ها بهتر از معلما می دونند دردشون چیه تو این چند سال این همه اعتراض نتیجش چی شد؟سختی کاررا هم حذف کردن .هنوز حق التدریس نیروی رسمی ماهای قبل را پرداخت نکردن کلاسها ۴۰ نفره شده انگیزه ها صفر .

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.