پنجشنبه , ۱۴ ام مرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۴:۱۳ قبل از ظهر به وقت تهران

بیوگرافی و عکس های دیدنی فتحعلی اویسی و دخترش کتایون

تصویری از فتحعلی اویسی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون به همراه دختر و پسرش را مشاهده می کنید.

https://www.dustaan.com/files/uploads/2018/04/%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C.jpg

فتحعلی اویسی متولد ۲۱ ام دی ماه سال ۱۳۲۴ در روستای نمونه فردو می باشد، وی متاهل بوده و دارای دو فرزند به نام های کتایون و علیرا می باشد.

فتحعلی اویسی فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا در سال ۱۳۵۳ است.

وی در همان سال به ایران بازگشت و آغازِ فعالیت سینمایی‌اش، بازی در فیلم قدغن از علیرضا داوودنژاد در سال ۱۳۵۷ بود.

فتحعلی اویسی تاکنون در بسیاری از سریال های تلویزیونی از جمله : چمدان ها، کمربند های خود را ببندید، دارا و ندار، تفنگ سرپر، ولایت عشق، پس از باران، تنهاترین سردار، عملیات فوق سری و … ببه ایفای نقش پرداخته است. اوج هنرنمایی و موفقیت فتحعلی اویسی، ‌بازی در مجموعه تلویزیونی بدون شرح بود.

فتحعلی خان اویسی که خودش می گوید هنوز هم مردم او را به اسم آقای کاووسی، همان مدیر بامزه نشریه وزین شهر قشنگ می شناسند، نخستین نکته ای که به محض شنیدن اسمش به ذهن هر مخاطبی خطور کند، تکیه کلام ها و خنده های معروف و بامزه اش باشد

«دیجیتالم کجا بود؟» یا «دوگوله» یا «توجه نکردی چی گفتم» که از آن دسته کلماتی بودند که تا مدت ها بین مردم دهان به دهان می چرخیدند و کهنه هم نمی شدند

در سینما هم بازی ماندگار او در فیلم‌های ناخدا خورشید (ناصر تقوایی، ۱۳۶۵)، سرب (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۷)، هی جو (منوچهر عسگری نسب، ۱۳۶۷)، بانو (داریوش مهرجویی، ۱۳۷۰)، جهان پهلوان تختی (علی حاتمی و بهروز افخمی، ۱۳۷۶) و مومیایی ۳ (محمدرضا هنرمند، ۱۳۷۸) در یادها مانده‌است.

بیوگرافی و عکس های دیدنی فتحعلی اویسی و دخترش کتایون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *