سه شنبه , ۱۴ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۶ بعد از ظهر به وقت تهران

عکس/ لباس پوشیدن به سبک لیلا حاتمی و خانواده!

مجله انلاین دوستان :  نه لیلا حاتمی و نه علی مصفا در سینمای امروز ایران نیاز به معرفی ندارند. زوجی در آستانه میانسالی که نخستین بار ١٨ سال پیش در فیلم لیلا رو به روی هم قرار گرفتند و حالا تماشاگران می‌توانند شاهد رویارویی دیگر آنها در فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» روی پرده سینما باشند.

عکس/ لباس پوشیدن به سبک لیلا حاتمی و خانواده!
عکس/ لباس پوشیدن به سبک لیلا حاتمی و خانواده!

این زوج هنری، حالا با حضور مانی و عسل یک خانواده چهار نفره هستند. این روزها در بسیاری از برنامه‌ها و جشنواره‌های هنری داخل و خارج کشور، نه فقط علی و لیلا در کنار هم بلکه خانواده شمعدانی با هم حضور پیدا می‌کنند و دست در دست هم قدم روی فرش قرمز می‌گذارند؛ آن هم با لباس‌هایی که نمی‌توان به سادگی از کنار آنها گذشت. آنها انتخاب‌های حساب شده‌ای برای حضورهای خانوادگی  خود که اغلب در جشنواره‌های بین‌المللی است،  دارند. یک برنامه منسجم خانوادگی که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می شوید.

مادر خانواده؛ خانم کلاسیک

لیلا حاتمی، مادر این خانواده هنری، سلیقه‌ای کلاسیک در لباس پوشیدن دارد. شاهزاده دلشدگان، همیشه با انتخاب‌های کلاسیک مثل مانتوی بلند راسته، شلوار جین راسته و رنگ‌های ملایم دیده می‌شود. لباس‌های مد روز در انتخاب‌های او دیده نمی‌شوند و استایلی مخصوص به خود دارد. اندام متناسب و بدون اضافه وزن لیلا به او اجازه می دهد تا دستش برای انتخاب لباس باز باشد و بتواند انواع مدل‌ها را انتخاب کند.

این روزها که به سوی روزهای گرم سال پیش می‌رویم، اگر لیلا حاتمی را در مراسم فرش قرمز فیلمی ببینید، بی شک مانتو رنگ روشن نخی، نازک و گشادی به تن دارد. این نحوه انتحاب باعث شده تا لیلا با سبکی به امضای خودش شناخته شود که برای هر کسی به خصوص یک ستاره سینما خوب و قابل تحسین است. علاوه بر این که سلیقه کلاسیک، خوش پوشی همیشگی هر کسی را تضمین می‌کند.

پدر خانواده؛ آقای جدی

در حالی که لیلا حاتمی می‌کوشد، در مجامع عمومی همیشه با لبخندی مهربان دیده شود؛ علی مصفا چهره جدی‌اش را ترجیح می‌دهد.

همین چهره همیشه جدی موجب می‌شود تا به اصطلاح عمومی، چهره علی کاریزما داشته باشد و اطرافیان را تحت تاثیر این جدیت قرار دهد. او اغلب با پیراهن‌های اسپرت، شلوارهای کتان و کت‌های تک دیده می‌شود. البته پیراهن‌های سفید نخی را باید انتخاب خاص احمد «گذشته» دانست . برای مردی با قامت و فرم صورت علی مصفا، لباس‌های اسپرت، اننخاب بهتری هستند و او را خوش استایل‌تر نشان می‌دهند. مردانی که اندامی ورزیده و چارشانه ندارند، بهتر است روش علی مصفا را در پیش بگیرند.

خانواده متحدالشکل

خانواده چهار نفره مصفا، بارها در جشنواره‌های خارجی شرکت کرده‌اند و روی فرش قرمز انتخاب‌های جذابی برای لباس داشته‌اند. تمام اعضای خانواده یک سبک و استایل لباس پوشیدن را انتخاب کردند تا روی فرش قرمز بیشتر به چشم بیایند؛ استایلی که می‌توان به خوبی رد پای سلیقه کلاسیک مادر خانواده را در آن دید. مثلا در یکی از این مراسم، تمام خانواده ست سفید و مشکی به تن داشتند که مناسب یک مراسم رسمی است.

چنین انتخب هماهنگی باعث می‌شود تا خاطره خانواده مصفا بیشتر در یاد دیگران باقی بماند چون لباس یکسان آنها عمیق‌تر درذهن حک می شود. چنین انتخابی را می‌توان پیشنهاد خانواده مصفا به خانواده‌های ایرانی دانست که بیایید چنین خاطره‌ای برای خودتان بسازید.

تمام اعضای خانواده لباسی در یک مایه بپوشند و یک روز فراموش نشدنی بسازند. برای ساختن یک روز متفاوتی باید تم کلی انتخاب کنید که برای بزرگ‌ترها و کوچکترها قابل اجرا باشد مثل تم رنگی.

لباس ویژه با الیاف طبیعی

انتخاب‌ لباس‌های لیلاحاتمی برای خودش و خانواده‌اش نشان می‌دهد، او اصل سلامت لباس را رعایت می‌کند. او اغلب سراغ پارچه‌های با کیفیتی می‌رود که از الیاف طبیعی مثل نخ در بافت آنها استفاده شده است. لباس‌های بیش از اندازه تنگ، پارچه‌های ریون و نایلون در انتخاب‌هایش وجود ندارد و با توجه به فصل تغییر رویه می‌دهد؛ مثلا در فصل تابستان اغلب با رنگ‌های روشن و در زمستان با لباس‌های مشکی دیده می‌شود.

در تابستان، خودش و بچه‌ها اغلب با لباس‌های گشاد و برش آزاد دیده می‌شوند اما در زمستان می‌توان او و خانواده‌اش را با کت‌های تنگ و برشدار هم دید. هر چند در نگاه اولیه به نظر می‌رسد لیلا حاتمی وسواس خاصی در انتخاب لباس ندارد اما در واقع معیار او، کیفیت، راحتی و سلامت لباس است. همین رویه را در انتخاب‌های علی مصفا هم می‌توان دید. او شلوار جین کلاسیک‌اش را به یک نمونه امروزی ترجیح می‌دهد. مدل‌های مختلف پیراهن مردانه آمده‌ و رفته‌اند اما او که این روزها تهیه کنندگی را هم تجربه می‌کند، همان پیراهن نخی را بیشتر دوست دارد.

زندگی ایده آل

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.