دوشنبه , ۲۷ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۸:۰۷ بعد از ظهر به وقت تهران

عکس: درخواست الهام حمیدی از مردم

الهام حمیدی با انتشار پستی در اینستاگرام از توجه بیش از حد مردم به کریسمس و بی توجهی شان به مراسمات سنتی کشور خودمان انتقاد کرد.

الهام حمیدی بازیگر «خیلی دور خیلی نزدیک» درباره توجه زیاد برخی مردم به کریسمس و جشن‌های خارجی مطلبی را در اینستاگرام منتشر کرد.
خبرآنلاین: این بازیگر با انتقاد از کم‌لطفی به سنن ایرانی نوشت: «با اینکه خیلی به فرهنگ و سنن ایرانی و باستانی خودمون کم لطف و بی‌وفا شدیم و همه منازل و فضای مجازی از المان‌ها و تصاویر کریسمسی پرشده، لازم می‌دونم توجه همه ایرانیان به پاسداشت و بزرگداشت جشن‌ها و اعیاد ایرانی و اسلامی خودمان جلب کنم‌.»
 الهام حمیدی

او در ادامه ضمن تبریک سال نو میلادی نظر مردم را درباره گرایش بیش از حد به جشن‌های خارجی جویا شد. حمیدی در این باره نوشت:‌ «سال نو میلادی رو با احترام تبریک می‌گم به تمام هموطنان مسیحی کشورم و همینطور ارامنه جهان و امیدوارم سال نو میلادی سالی سرشار از صلح و دوستی باشه و خیلی دوست دارم بدونم دلیل گرایش بیش از حد این روزهای ما به جشن‌های خارجی مثل کریسمس و هالووین و … نسبت به جشن های خودمون از نظر شما چیه‌؟

۱- کار خوب فرهنگی نکردن روی جشن های و آئین های باستانی؟ ۲- غریبه‌نوازی و فرهنگ مرغ همسایه غازه؟ ۳- ادب و احترام و صرفا عرض تبریک؟  ۴ – زیبایی و رنگ و جلوه بهتر و بیشتر نمادهای کریسمس نسبت به هفت سین نوروز‌؟ ۵- و کلی دلایل و مسائل دیگه می تونند باشند که چرا توجه ما به کریسمس بیشتر شده؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *