کد خبر: 192642تاریخ انتشار : 17:09:54 - یکشنبه 3 دی 1396

چند زورگیر خشن که با خشونت و ضرب و شتم افراد گوشی ها آن ها را به سرقت می بردند طی عملیاتی توسط پلیس دستگیر شدند. این زورگیران با شگردهای مختلف پس از ضرب و شتم افراد گوشی های تلفن آن ها را می دزدیدند.

باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورخه ۱۳۹۶/۰۶/۱۱ فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۱ شهرری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشیان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ مورد ضرب و شتم و نهایتا سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته است.

پرونده در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته:

مالباخته پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:هنوز از تاکسی پیاده نشده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ با دو سرنشین در مقابل پایم توقف کرد؛ یکی از سرنشینان قصد گرفتن گوشی تلفن همراهم را داشت، اما من در لحظه اول مانع کارش شدم که ناگهان در همین زمان چند نفر به سمت من حمله ور شده و مرا روی زمین انداختند؛ آن‌ها به گونه‌ای مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند که از ناحیه انگشتان هر دو دست دچار جراحت شدید شدم؛ پس از آن، سارقان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

انجام سرقت بلافاصله پس از آزادی از زندان:

با توجه به شیوه و شگرد زورگیری از مالباخته، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان جوان پایگاه نهم به نام سجاد شدند؛ بررسی سوابق سجاد نشان داد که او در مورخه ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان شده، اما در مدت کوتاهی و در مورخه ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد و بلافاصله سرقت‌های خود را مجددا از سر گرفته است.

دستگیری اعضای گروه سارقان زورگیر:

با شناسایی سجاد به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان زورگیر، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه شوش کرده و در مورخه ۱۳۹۶/۰۹/۲۸ موفق به دستگیر وی شدند؛ سجاد که چاره‌ای جز اعتراف و معرفی همدستانش نداشت، صراحتا به زورگیری و همچنین ضرب و شتم شدید مالباخته اعتراف کرد و در ادامه سه بچه محل خود را نیز به عنوان همدستانش در ارتکاب ده‌ها فقره سرقت با تهدید سلاح سرد معرفی کرد.

www.dustaan.com عکس: این زورگیران خشن را شناسایی کنید

www.dustaan.com عکس: این زورگیران خشن را شناسایی کنید

با شناسایی دیگر اعضای گروه سارقان، مخفیگاه و محل‌های تردد این سه نفر نیز در همان منطقه شوش شناسایی و هر سه نفر آن‌ها نیز دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

www.dustaan.com عکس: این زورگیران خشن را شناسایی کنید

www.dustaan.com عکس: این زورگیران خشن را شناسایی کنید

شناسایی تعداد دیگری از شکات:

متهمان پس از دستگیری صراحتا به ده‌ها فقره زورگیری همراه با قدرت نمایی در شهرری اعتراف کردند که با بررسی پرونده‌های مشابهی که در آن‌ها مالباختگان توسط سرنشیان یک یا دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مورد سرقت، زورگیری، ارعاب و ضرب و شتم قرار گرفته بودند، موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند.

یکی از مالباختگان که سارقان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهش به ارزش تقریبی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزار کرده بودند، پس از شناسایی دقیق مجرمان به ویژه سرکرده آن‌ها (سجاد) اعلام کرد که در مورخه ۱۳۹۶/۰۹/۱۳، در حال مکالمه با گوشی تلفن همراهش بوده که سارقان به وی حمله ور شده و با استفاده از چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهش کردند که در ادامه‌ تحقیقات، سجاد صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه مالباخته و فروش آن به قیمت تنها ۳۰۰ هزار تومان اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح اعضای این گروه از سارقان خشن و زورگیر به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر مجرمان شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

 

عکس: این زورگیران خشن را شناسایی کنید

0/5 ( 0 نظر )



پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.