کد خبر: 106514تاریخ انتشار : ۱۸:۲۰:۵۶ - سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

مسئولان قطری که در حال اماده سازی پروژهای این کشور برای جام جهانی ۲۰۲۲ هستند. برای پایین اوردن دمای بدن کارگران دست به ابتکار جالبی زدند.

مسئولان قطری برای اینکه دمای بدن کارگران مشغول در پروژه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ را پایین بیاورند، دست به ابتکار جالبی زدند.
خبرگزاری تسنیم: نشریه «گاردین» انگلیس گزارش داد؛ مسئولان اجرایی پروژه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ به کارگرانی که در ساخت این پروژه‌ها نقش دارند، کلا‌هایی فن‌دار خواهد داد که بااستفاده از انرژی خورشیدی دمای بدن آنها را تا ۱۰ درجه پایین می‌آورد که در دمای بالای ۴۰ تا ۵۰ درجه قطر بسیار کارآمد است.

سعید عبدالعزیز عبدالغنی، پروفسور مهندسی از دانشگاه قطر، جایی که این کلا‌ه‌ها طراحی و ساخته شده، گفت: اطمینان داریم که این فناوری شرایط کاری راحت و باامنیت‌تری را فراهم خواهد کرد. هدف ما این بود که استرس و لطمه‌های حاصل از گرما را از روی کارگران شاغل در پروژه‌های جام جهانی به خصوص در فصل تابستان کاهش دهیم.

وی افزود: طرح مفهومی ما کلاهی مجهز به فن است که با استفاده از انرژی خورشیدی اقدام به دمیدن هوایی می‌کند که از طریق مواد خنک‌کننده‌ای که در سقف کلاه تعبیه شده، از صورت تا قسمت‌هایی از بدن کارگران را خنک می‌کند و به نوعی امکانات یک خنک کننده کوچک همراه را برای آنها فراهم می‌کند.

 www.dustaan.com عکس: استفاده از کلاه های فن‌ دار برای کارگران در قطر
بر اساس گفته مقامات اجرایی پروژه‌های جام جهانی، کارگران در قطر اولین کسانی خواهند بود که از این کلاه ایمنی با فناوری جدید استفاده می‌کنند. این کارگران که چیزی در حدود ۵ هزار نفر هستند، دو سالی می‌شود که در ساخت و ساز این پروژه‌ها سهیم بوده‌اند. قرار است تعداد این کارگران تا دو سال آینده به ۳۶ هزار نفر برسد.

قطر مدت‌هاست مورد انتقاد جامعه بین‌الملل به خاطر بدرفتاری با کارگران مهاجر شاغل در پروژه‌های جام جهانی ۲۰۲۲ است.


پربیننده ها
به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.