ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 238581

پیشرفت زندگی مدرن و روند صعودی اهمیت جوامع مختلف به مدگرایی، مردم را به سمتی سوق داده است تا به جراحی‌های زیبایی و تغییر شکل ظاهری روی بیاورند.

www.dustaan.com عمل‌ های عجیب و غریب مردان برای جذاب شدن! +تصاویر

فارس : در سال‌های گذشته قشری از بانوان بودند که با عمل‌های زیبایی بر روی قسمت‌های مختلف بدن از دندان تا چال گونه در این راه قدم گذاشتند تا به واسطه اعتماد به نفس کاذب به دست آمده از این جراحی‌ها خود را در جامعه مطرح کنند.

www.dustaan.com عمل‌ های عجیب و غریب مردان برای جذاب شدن! +تصاویر

 

عمل‌های عجیب و غریب مردان برای جذاب شدن!

در گذر زمان برخی از مردان نیز با هدف‌های خاص مانند جذاب شدن به عمل‌های جراحی و تغییر شکل صورت و بدن خود مانند افراد مشهور داخلی و خارجی و گاهاً شبیه به بانوان روی آوردند.

عمل‌های زیبایی مردانی را که نماد صلابت و حمایت از خانواده بودند را به افرادی با چهره غریب و رفتار‌هایی متفاوت تبدیل کرده است.

حمید بهرامی در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: براساس آیه «إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَ اللَّهِ أَتقاکُم» در بین انسان‌ها از نظر جنسیتی برتری ذاتی نیست، بلکه در نزد خداوند باتقواترین انسان عزیز است.

تفاوت زنانگی و مردانگی باید در مردان و زنان وجود داشته باشد

وی با اشاره به اینکه در بین مرد و زن مانند دیگر موجودات تفاوت‌های بسیاری وجود دارد، اضافه کرد: بنابر نظرات زیست‌شناسان، هر سلول بدن مرد با سلول بدن زن تفاوت دارد، اختلاف در مکانیسم داخلی و شیوه تکلم و تفکر از جمله این اختلافات است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اردل ادامه داد: حتی برخی از فمینیست‌ها که سعی در پوشاندن تفاوت‌های زن و مرد دارند نیز به اینگونه تفاوت‌ها اذعان و اعتراف می‌کنند.

بهرامی با بیان اینکه از جمله تفاوت‌های زن و مرد در زنانگی و مردانگی است، توضیح داد: زنانگی یعنی داشتن صفات مختص به جنسیت زنانه، همچون لطافت و دلبری و مردانگی یعنی داشتن صفات مختص به جنسیت مردانه مثل شجاعت و دلیری؛ به عقیده روانشناسان هرچه میزان این تفاوت‌ها بیشتر باشد میل و رغبت زن و مرد به سمت یکدیگر بیشتر است، اما اگر زن و مرد شبیه یکدیگر شوند آن جاذبه مرموز را از دست می‌دهند.

وی افزود: اسلام برای حفظ این تفاوت‌ها چه در صفات و چه در ظاهر اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل است و از شبیه شدن دو جنس به‌یکدیگر بر حذر می‌دارد.

www.dustaan.com عمل‌ های عجیب و غریب مردان برای جذاب شدن! +تصاویر

 

نهی معصومین از مردانی که خود را شبیه زنان می‌کنند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اردل ادامه داد: بنا بر فرموده امام صادق (ع)، پیامبر اکرم (ص) مردانی که خود را به زنان شبیه کنند و زنانی که خود را به مردان شبیه سازند لعنت نمود.

بهرامی اضافه کرد: امام علی (ع) در حکمت ۲۳۴ نهج البلاغه صفاتی را ذکر می‌کند و می‌فرماید این صفات برای زنان بهترین صفات و برای مردان بدترین صفات هستند.

وی گفت: در بحث شبیه‌سازی مردان به زنان پیامبر اکرم (ص) فرمودند: از ما نیست زنی که خود را شبیه به مردان و مردی که خود را شبیه زن کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اردل افزود: روزی حضرت علی (ع) مردی که در مسجد رسول الله خود را به هیبت و شمایل زنان در آورده بود را مشاهده کردند و به او فرمودند: از مسجد رسول خدا خارج شو،‌ای کسی که رسول خدا (ص) او را لعن کردند!

گرایش جوانان به عمل‌های زیبایی نتیجه القای تفکر غربی است

بهرامی اضافه کرد: به نظر می‌رسد دلیل گرایش جوانان به عمل‌های زیبایی الگوگیری از آیتم‌های غربی در لعاب و قالب جذاب و القای تفکراتی که مخالف دستورات شرع و دین است.

دلایل علاقه اقشار مختلف مردم خصوصاً مردان به جراحی‌های زیبایی و تغییر فرم صورت در شخصیت افراد با مراجعه روانپزشک بررسی کردیم.

مسعود نیک‌فرجام امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: عمل رینوپلاستی مردان که به عنوان تغییر شکل بینی به دنبال اصلاح اندازه آن و ایجاد یک ظاهر طبیعی است در بین جراحان تا حدودی رایج شده است؛ عمل زیبایی در حد متعارف و معقول که برطرف کننده مشکلات تنفسی و بدشکلی بینی باشد موجب افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی می‌شود.

وی افزود: body dysmorphic disorder یا اختلال بدشکلی بدن در دسته اختلالات شبیه جسمی قرار می‌گیرد، در این بیماری فرد احساس ذهنی مداوم در مورد زشتی ظاهر یا چهره خود دارد، حتی ممکن است چهره فرد در حد هنجار طبیعی باشد در این اختلال فرد باور دارد که ظاهر جذابی ندارد؛ دسته‌ای از این بیماران بعد از اعمال زیبایی از ظاهر خود نیز راضی نمی‌شوند.

www.dustaan.com عمل‌ های عجیب و غریب مردان برای جذاب شدن! +تصاویر

 

اعتماد به نفس پایین عاملی مهم برای انجام عمل‌های زیبایی

این روانپزشک ادامه داد: از طرفی افرادی یافت می‌شوند که این اختلال روانپزشکی را ندارند، اما به دلیل حس خود کم‌بینی و نداشتن اعتماد به نفس بالا به جای نگاه به درون قوی خود، نیاز دارند که ظاهر خود را با عمل‌های زیبایی مورد پسند دیگران قرار دهند.

نیک‌فرجام اضافه کرد: کسانی هستند که نیاز به توجه و دیده‌شدن را در خود می‌یابند و تحت تأثیر رسانه‌ها، اینترنت، ماهواره، هنرپیشه‌ها و مجریان تلویزیون افرادی را به عنوان الگوی زندگی برای خود در زندگی دنبال می‌کنند تا شاید مورد قبول جنس مخالف قرار گیرند و یا دوستانشان آن‌ها را بیشتر تحویل بگیرند، غافل از اینکه زنان برای ازدواج سالم به دنبال مردانی هستند که قوی و با اقتدار باشند تا در آینده بتواند به آن‌ها تکیه کنند و زندگی و تشکیل خانواده را به پشتیبانی آن‌ها بنیان کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر گرایش افراد به عمل‌های زیبایی افزایش یافته است، تشریح کرد: بعضی از عمل‌های جراحی زیبایی به دنبال اختلال هویت جنسی (gender identity) است، این بیماری از سرزنش‌های اطرافیان مانند اعضای خانواده، معلمان، دوستان و نگرش والدین نشأت می‌گیرد.

این روانپزشک افزود: قرار گرفتن در جامعه و مسیر شبکه‌های اجتماعی نیز تمایل افراد را به زیبایی و آرایش بیشتر می‌کند.

سید لطف‌الله افضلی در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به اینکه در چهارمحال و بختیاری مراجعه مردان برای جراحی زیبایی بیشتر در مورد تغییر شکل بینی است، اظهار کرد: درخواست آقایان برای جراحی زیبایی نسبت به خانم‌ها کمتر است.

اقبال پایین جراحان برای عمل زیبایی مردان

وی با بیان اینکه مردان نسبت به ظاهر بعد از عمل زیبایی بسیار حساس هستند، افزود: به دست آوردن رضایت آقایان نسبت به عضوی که عمل جراحی زیبایی شده است به مراتب از بانوان سخت‌تر است.

فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک با اشاره به اینکه گاهاً آقایانی که برای عمل‌های جراحی مراجعه می‌کنند دارای اختلال شخصیتی هستند، ادامه داد: برای این افراد یک مشاوره روانپزشکی در نظر گرفته می‌شود و اگر مشکل خاصی وجود نداشته باشد تا جایی که امکان دارند فرد مورد عمل جراحی قرار نمی‌گیرد.

افضلی در پایان با اشاره به افزایش عمل‌های زیبایی در آقایان، اضافه کرد: در این میان افرادی هستند که به دلیل کمبود اعتماد به نفس و تحت تأثیر توصیه‌های دیگران اقدام به جراحی زیبایی می‌کنند؛ این افراد در بیشتر موارد توسط جراح عمل نمی‌شوند، زیرا در نهایت رضایت فرد به دست نمی‌آید و در بعضی مواقع نیز بعد از مدت کوتاهی درخواست عمل مجدد برای تغییر شکل جدید داده می‌شود.

0/5 ( 0 نظر )پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.