یکشنبه , ۲۳ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۴:۱۴ بعد از ظهر به وقت تهران

علی نصیریان در آستانه اولین سیمرغ جشنواره فجر +عکس

فیلم سینمایی امپراطور جهنم به کارگردانی پرویز شیخ طادی و حضور علی نصیریان حرف های زیادی را برای گفتن خواهد داشت، استاد نصیریان با وجود ایفای نقش های زیبای بسیار تاکنون، موفق به دریافت سیمرغ بلورین نشده است، باید دید امسال او می تواند با این فیلم به این مهم دست یابد یا خیر؟

میزان :  فیلم سینمایی “امپراتور جهنم” سال گذشته به دلیل نواقص فنی نتوانست راهی برای حضور در جشنواره فیلم فجر پیدا کند اما امسال با اعلام اسامی آثار بخش سودای سیمرغ، تازه ترین ساخته “پرویز شیخ طادی” عازم مهمترین رویداد سینمایی کشور شده است.

شیخ طادی که همواره به دنبال مسائل چالش برانگیز بوده در این فیلم نیز راه گذشته خود را تکرار کرده و به موضوعی بسیار مهم و به روز پرداخته است.

موضوعی که از بسیاری جهات قابل تعمیم دوران معاصر است.

این کارگردان سینما در گام قبلی خود هم فیلمی با مضمونی مشابه و البته با بازی “علی نصیریان” را راهی فجر کرد.

شیخ طادی سال ۸۸ فیلم سینمایی “شکارچی شنبه” را ساخت تا نشان دهد پرداختن به موضوعات خاورمیانه تنها در یک فیلم او اتفاق نیافتاده است.

علی نصیریان در آستانه اولین سیمرغ جشنواره فجر

علی نصیریان در آستانه اولین سیمرغ جشنواره فجر

شیخ طادی با فیلم “امپراتور جهنم” به دنبال کسب دومین سیمرغ خود از جشنواره فیلم فجر است.

وی پیش از این فیلم با “روزهای زندگی” برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر شده است.

روزهای زندگی، شکارچی شنبه، دایناسور، سینه سرخ، پشت پرده‌ی مه، روایت سه‌گانه، دفتری از آسمان و سرزمین پدربزرگ از جمله آثاری است که شیخ طادی تاکنون کارگردانی آنها را بر عهده داشته است.

حضور دوباره علی نصیریان پس از شکارچی‌ شنبه نوید اتفاقی جذاب در عرصه بازیگری را می دهد و جشنواره سی و ششم می تواند شاهد شکوفایی دوباره یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینمای ایران باشد.

بازیگری که با حضور در آثاری همچون شهرزاد و تئاتر اعتراف نشان داد همچنان سرزنده و خلاق است.

نصیریان با وجود حضور در آثار مطرح سینمایی هنوز نتوانسته سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را به خانه ببرد و باید دید آیا با ایفای نقش در امپراتور جهنم به این مهم دست پیدا خواهد کرد یا نه.

علاوه بر علی نصیریان بازیگرانی همچون فرخ نعمتی، علیرام نورایی، عنایت شفیعی، کوروش زارعی و تعدادی از بازیگران لبنانی در امپراتور جهنم به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم امپراتور جهنم این فیلم به نقد جنایات خاندان آل سعود و ریشه های رشد و گسترش گروه داعش و جریان های تکفیری و افراطی در منطقه، اروپا و آمریکا می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *