کد خبر: 240669تاریخ انتشار : ۱۲:۴۲:۴۶ - شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷

این اسم از شکل عجیب مروارید گرفته شده است. طول مروارید ۷ سانتیمتر و وزن آن ۱۰۰ گرم است و گفته می شود از دریاچه ای در چین صید شده است؛ دریاچه ای که در نوشته های مارکوپولو آمده که به مرواریدهای سفید و غیر دایره ای شکلش شهرت دارد.

www.dustaan.com عجیب ترین مروارید آب شیرین جهان به فروش رسید +تصاویر

بزرگترین مروارید آب شیرین جهان در یک حراجی در هلند به ارزش نیم میلیون دلار فروخته شد. این مروارید را که متعلق به کاترین کبیر امپراتریس مشهور روسیه بوده است (شیر خفته) هم می نامند.

این اسم عجیب از شکل خاص مروارید گرفته شده است. طول مروارید ۷ سانتیمتر و وزن آن ۱۰۰ گرم است و گفته می شود که در قرن هجدهم میلادی از دریاچه ای در چین صید شده است؛ دریاچه ای که در نوشته های مارکوپولو (۱۲۹۸) آمده که به مرواریدهای سفید و غیر دایره ای شکلش شهرت دارد.

مروارید بین سال های ۱۷۶۵ تا ۱۷۶۹ توسط یک شرکت تجاری چینی به اروپا برده می شود و جزئی از دارایی های کاترین کبیر شده و پس از  مرگ او گم می شود.

پس از آن قرار بود پادشاه ایتالیایی ویکتور امانوئل دوم (۱۸۴۹–۱۸۶۱) مروارید را به دلیل فرم جالبش در عصای پادشاهی خود قرار دهد که به دلیل ورشکستگی نتوانست تا اینکه سرانجام  یک جواهرساز هلندی در سال۱۸۶۵ میلادی آن را خرید.

در سال ۱۹۷۹ انجمن «پرل» آمستردام با توجه به ارزش تاریخی مروارید آن را خریداری می کند.

www.dustaan.com عجیب ترین مروارید آب شیرین جهان به فروش رسید +تصاویر

 

یک مروارید شناس هلندی به نام آقای «هانکو زوان» می گوید ارزش این مروارید فقط برای شکل و وزنش نیست، بلکه در طبیعی بودن آن است. انسان ها هیچ گونه دخل و تصرفی در شکل گیری آن نداشته اند و مانند بسیاری از مرواریدهای موجود در بازار کشت شده و مزرعه ای نیست.

/تابناک با توپربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.