کد خبر: 249875تاریخ انتشار : ۱۱:۴۴:۱۷ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

علیزاده طباطبایی وکیل مدافع متهمان پرونده ترور ماموستا عبدالرحیم تینا امام جمعه مسجد خلفای راشدین مهاباد گفت: در این پرونده هفت نفر دستگیر شدند که برای آنها به اتهام محاربه کیفرخواست صادر و پرونده آنها در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت.

www.dustaan.com عاملان ترور امام جمعه مهاباد به قصاص و حبس محکوم شدند

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، هر هفت متهم را به اتهام محاربه از طریق وابستگی به جریانات سلفی به اعدام محکوم کرد اما حکم صادره در دیوان عالی کشور نقض شد.

پرونده مزبور پس از نقض آرای صادره در دیوان عالی کشور، به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به عنوان شعبه هم عرض ارجاع شد تا اتهام متهمان مجدداً رسیدگی شود.

پرونده این افراد در دادگاه کیفری یک استان آذربایجان غربی بررسی و دادگاه پس از محاکمه، یکی از متهمان را به اتهام قتل عمد سرباز نیروی انتظامی به قصاص و دو نفر دیگر را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد که البته به این حکم اعتراض می کنیم و پرونده چهار متهم دیگر هنوز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب مطرح رسیدگی است و فعلاً حکمی صادر نشده است.

ماموستا «عبدالرحیم تینا» امام جماعت مسجد خلفای راشدین مهاباد هفتم مهرماه سال ۱۳۸۷ توسط گروه های سلفی و وهابیون منطقه به شهادت رسید | ایرنا


پربیننده ترین مطالب روزبه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.