دختر جوانی که از اهانت به قران و پاره کردن صفحات ان فیلم گرفته و در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود، از سوی پلیس اسلواکی دستگیر و به تحمل ۶ سال حبس محکوم شد.

www.dustaan.com-dustaan.com-مجازات دختر اسلواکی که به قرآن هتاکی کرد+ عکس

دختری اسلواک چندی پیش، ویدئویی از خود منتشر کرد که در آن صفحات قرآن را پاره کرده و سپس آنها را در آتش می سوزاند. پس از انتشار این ویدئو، پلیس اسلواکی او را دستگیر کرده و شش سال حبس در انتظار او است.

ماه دسامبر سال گذشته میلادی، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که دختری اسلواک در حال بی احترامی و جسارت به قرآن، از خود ضبط و منتشر کرده بود.

در این ویدئو، «شیلا زیمرکوا» کتابی در دست دارد که بر روی آن قرآن نوشته شده است و خودش نیز بر قرآن بودن کتاب تاکید می کند. وی سپس صفحات قرآن را پاره کرده و پس از جسارت به صفحات آن، آنها را در آتش می اندازد.

این دختر ۲۴ ساله اسلواک، در این ویدئو همچنین به تهدید مسلمانان می پردازد و می گوید: من تک تک شما را شکار خواهم کرد، فرقی هم نمی کند که زن، کودک یا مرد باشید. هیچ چیز جلودار من نخواهد بود حتی پلیس و نیروهای امنیتی نیز نمی توانند مرا متوقف کنند.

پس از انتشار این ویدئو که موجی از تنفر و خشم را به دنبال داشت، پلیس اسلواکی این دختر را دستگیر کرد و دستور داد تا زمان محاکمه، وی در زندان باشد.

سخنگوی پلیس این کشور در این باره اظهار داشت: شیلا به دلیل هتک حرمت به مقدسات دینی مسلمانان، بدگویی به ملت مسلمان و نیز تشویش اذهان عمومی، دستگیر و انتظار می رود، شش سال حبس برای او در نظر گرفته شود.

شایان ذکر است، پیش از این برخی سیاستمداران این کشور اروپایی، اظهاراتی ضد اسلامی ایراد کرده بودند که این امر باعث برافروخته شدن خشم مسلمانان این کشور شد.

گفتنی است اسلواکی، بیش از ۲۰۰۰ مسلمان دارد که اغلب، پناهجویان مسلمانان سوری و عراقی هستند.