سه شنبه , ۱۴ ام تیر ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۴ بعد از ظهر به وقت تهران

صعود تیم ملی فوتبال ۵ نفره ایران به فینال پارالمپیک ریو

تیم ملی فوتبال ۵ نفره کشورمانبا برتی مقابل ارژانتین به فینال مسابقات پارالمپیک ریو صعود کرد …

 اخبارورزشی,خبرهای ورزشی, بازی های پارالمپیک ریو

 تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با پیروزی بر آرژانتین به فینال رقابت های فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک ریو راه یافت.

این دیدار راس ساعت ۳:۳۰ روز جمعه به وقت تهران آغاز شد و تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با پیروزی بر آرژانتین توانست به مرحله فینال راه یابد.

تیم ملی کشورمان در این دیدار در وقت قانونی به تساوی صفر بر صفر رسید و در ضربات پنالتی با نتیجه دو بر یک آرژانتین را از پبش روی برداشت و فینالیست شد.

این دیدار با تشویق تیم ایران توسط برزیلی ها همراه بود و بازیکنان ایران و آرژانتین در یک دیدار نزدیک در وقت قانونی به تساوی صفر بر صفر رضایت دادند.

ضربات پنالتی در پایان وقت اضافه حکم به صعود ایران به دیدار فینال این رقابت ها داد و در نهایت ملی پوشان با حساب دو بر یک در مقابل آرژانتین پیروز شدند.

کاروان پارالمپیک کشورمان تاکنون ۷ طلا، ۶ نقره و ۶ برنز کسب کرده است.

مدال های ایران تا روز هشتم به شرح زیر است:

طلا: ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)
نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه) و سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)
برنز: پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه) و جواد حردانی(پرتاب نیزه) و محسن کائیدی (پرتاب نیزه)
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.
کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.