کد خبر: 252204تاریخ انتشار : ۱۰:۲۱:۰۵ - دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

شرکت خودروسازی ناز در شهر نیژنی نووگورود تاسیس شد و تولید خود را در اول ژانویه ۱۹۳۲ آغاز کرد.

سرویس عکس و فیلم فردا: در سال ۱۹۲۹، دولت شوروی قراردادی با شرکت آمریکایی فورد امضا کرد که به دنبال آن، دولت شوروی پذیرفت حدود ۱۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند و در مقابل شرکت فورد متعهد به عرضه کمک‌های فنی تا سال ۱۹۳۸ گردید.

در پی این قرارداد شرکت خودروسازی در شهر نیژنی نووگورود با نام ناز (نیژگورودسکی آوتوموبیلینی زاود) تاسیس شد و تولید خود را در اول ژانویه ۱۹۳۲ آغاز کرد. محصولات این شرکت گاه با نام ناز و گاه فورد به بازار عرضه می‌شد.

در سال ۱۹۳۳، نام شهر محل استقرار این شرکت به افتخار ماکسیم گورکی ، گورکی نامیده شده، در نتیجه نام این شرکت نیز از ناز به گاز ( گورکوفسکی اتومبیلی زاود) تغییر یافت.

www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر www.dustaan.com شاهکارهای خودروسازی روسیه در قدیم +تصاویر


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0