شنبه , 13 ام آذر ماه سال 1400 ساعت 10:56 بعد از ظهر به وقت تهران

سکانس قتل هولناک کارگردان

پدر پس از کشتن پسرش با چاقو، جسد او را مثله کرد و در سطل زباله انداخت

 

سکانس قتل هولناک کارگردان

صبح دیروز خبر یک جنایت هولناک، فضای رسانه ای ومجازی را منفجر کرد؛ قتل فجیع بابک خرمدین کارگردان سینما در اکباتان تهران، آن هم به دست پدر و مادرش!

بابک خرمدین که بود؟

به گزارش خبرگزاری ها، بابک خرمدین سال ۱۳۵۳ در تهران متولد شد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانش آموخته ۱۳۸۸ است. بابک خرمدین در سال ۱۳۸۹، بورسیه شد و به لندن رفت؛ اما غربت و دلتنگی برای پدر و مادر مانع ماندگار شدن او در انگلیس شد و به ایران بازگشت. او مجرد بود و با پدر و مادرش در فاز یک شهرک اکباتان تهران زندگی می کرد که روز شنبه به طرز فجیعی به قتل رسید و جسد مثله شده او بامداد یک شنبه توسط رفتگری در یکی از سطل های زباله فاز ۳ شهرک اکباتان کشف شد.

ماجرای قتل
به گزارش رکنا، پدر و مادر با هم، آبگوشت مرغ درست می کنند، آبگوشتی با طعم قرص های بیهوش کننده، پسر می خورد و بیهوش می شود. طبق ادعای پدر، پسر که می خوابد، او با چاقو به جان پسرش می افتد. پسر را می کشد. سپس بر جسد جنایت را مرتکب می شود و پیکر بی جان پسر را تکه تکه می کند. جسد مثله شده پسرش را با همدستی همسرش در ۸ کیسه می کنند و با همکاری هم در چمدانی می چینند و از خانه خارج و در اولین سطل زباله محله، در منطقه فاز ۳ شهرک اکباتان رها می کنند.رفتگر محل، نیمه شب با چمدان مشکوک مواجه می شود و ماجرا را به پلیس اطلاع می دهد. ماموران کلانتری ۱۳۵ آزادی پس از تماس کارگران شهرداری از پیدا شدن جسد مثله شده یک مرد در یکی از سطل های زباله فاز ۳ شهرک اکباتان مطلع شدند و تیمی از ماموران برای تحقیقات به محل رفتند و مشاهده کردند سرشانه، دو کف دست، دو بازو و دو مچ پای یک انسان داخل یک چمدان گذاشته و در سطل زباله رها شده بود. همین کافی بود تا تیمی از ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس محمد جواد شفیعی از شعبه ۵ دادسرای امور جنایی تهران و تیم تشخیص هویت برای بررسی موضوع در محل حاضر شوند. بررسی های ابتدایی نشان از آن داشت که تکه های جسد کشف شده متعلق به یک مرد است و چند ساعتی از مرگ و این جنایت فجیع می گذرد. تیم جنایی در ادامه با دستور بازپرس ویژه قتل، تحقیقات میدانی را برای بررسی دوربین های مداربسته آغاز کردند و جسد تکه تکه شده برای تحقیق به پزشکی قانونی منتقل شد.
احراز هویت پس از ۶ ساعت
شش ساعت پس از پیدا شدن جسد تکه تکه شده، کارشناسان پزشکی قانونی با انگشت نگاری از دستان جسد، موفق به شناسایی هویت او شدند. جسد مثله شده متعلق به بابک خرمدین کارگردان سینما بود و همین کافی بود تا تیم جنایی با دستور بازپرس ویژه قتل به سراغ خانواده این کارگردان سرشناس در فاز یک شهرک اکباتان بروند. تیم جنایی با حضور در خانه پدر و مادر بابک خرمدین تحقیقات را آغاز و در همان ابتدا پدر و مادر این کارگردان به قتل فجیع پسرشان اعتراف کردند و با دستور بازپرس شفیعی، پدر و مادر بابک خرمدین بازداشت شدند.
شکرگزاری پدر بابک خرمدین  پس از قتل پسر!
صبح دیروز اکبر به همراه همسرش در حالی که دست بند و پابند به دست و پاهایش زده شده بود، در کنار ماموران بدرقه پلیس آگاهی تهران پا در شعبه ۵ دادسرای امور جنایی تهران گذاشتند و یکی پس از دیگری پیش روی بازپرس جنایی اعتراف کردند. اکبر ۸۱ ساله، مرد لاغر اندام و قد بلند با چهره ای آرام و خونسرد وارد شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران شد و در همان ابتدای اعترافاتش، برای قتلی که انجام داده بود از خدا شکرگزاری کرد. پدر بابک خرمدین در اعترافاتش گفت: پسرم از بچگی ما را اذیت می کرد و با هر بدبختی که بود او را بزرگ کردیم، همیشه از مدرسه اخراج می شد و یک روز آرام نداشتیم؛ اما با کار و تلاش توانستم او را راهی دانشگاه کنم و پسرم فوق لیسانس گرفت و یکی از فیلم هایش نیز در جشنواره جایزه گرفت و در دانشگاه نیز تدریس می کرد. وی افزود: بابک در دانشگاه کرج استاد فیلم سازی و کارگردانی بود اما از زمانی که کرونا آمد، کلاس های دانشگاه به صورت آنلاین بود و بابک هفته ای سه روز به بهانه این که به شاگردانش درس خصوصی بدهد، آن ها را به خانه می آورد و جالب این بود که بابک فقط دانشجویان دختر را به خانه می آورد و نمی دانستیم که همه آن ها دانشجوهایش بودند یا نه! پدر بابک خرمدین ادامه داد: پسرم با دخترها به داخل اتاق می رفت و از مادرش می خواست برای خودش و مهمانش غذا درست کند و مادرش از آن ها پذیرایی می کرد و این در حالی بود که می دانستیم پسرم با دختران در خانه رابطه جنسی برقرار می کند. مرد ۸۱ ساله گفت: از رفتارهای پسرم خسته شده بودم و او بعضی اوقات ما را کتک می زد و می خواست کارهایش را انجام دهیم. باور کنید از وجود پسرم یک روز آرام نداشتم و جانمان به لبمان رسیده بود. حتی از پسرم خواستم برای خودش خانه ای تهیه کند و حاضر شدم خودروام را بفروشم و حتی سهم ارث او را بدهم که برای خودش خانه بگیرد و با ما زندگی نکند اما بابک می گفت جنازه من از این خانه بیرون می رود و هیچ وقت نپذیرفت از خانه خارج شود.
روایت  پدر بابک خرمدین  از روز قبل از قتل 
وی افزود: جمعه ۲۴ اردیبهشت با بابک برای ورزش در محیط شهرک اکباتان بودیم و همان جا باز هم به بابک گفتم که خانه را می فروشم و سهم تو را می دهم، همچنین  خودروی دوو سیلو را هم می فروشم تا بتوانی خانه ای برای خودت اجاره کنی و از ما جدا شوی که بابک دوباره تاکید کرد من هیچ جایی نمی روم. او را تهدید کردم یا از خانه برو یا کسی را دارم که ۱۰ میلیون تومان به او پول بپردازم و تو را از بین ببرد که بابک لبخندی زد و گفت: چرت و پرت نگو، من بابکم و کسی نمی تونه کاری بکنه. پدر بابک خرمدین در اعترافاتش در خصوص انگیزه قتل گفت: وقتی به خانه آمدم به همسرم گفتم که بابک نمی پذیرد از خانه برود و همان جا تصمیم به قتل او گرفتیم تا از دست او راحت شویم. وی گفت: همسرم داخل غذای بابک قرص خواب زیادی ریخت و در حالی که پسرم با خوردن آن نیمه بیهوش شده بود، او را با ضربات چاقو به قتل رساندم و سپس به کمک همسرم جسد را به حمام بردم و چون نمی توانستم آن  را از خانه خارج کنم با چاقو و ساطور جسد بابک را تکه تکه کردیم و پس از بسته بندی کردن تکه های جسد، آن ها را داخل سه سطل زباله انداختیم. پدر بابک خرمدین در پایان وقتی خواست از اتاق بازپرس خارج شود بار دیگر دستانش را رو به آسمان برد و خدا را شکر کرد که فرزندش را به قتل رسانده و گفت با قتل پسرم دیگر به آرامش رسیدم و هیچ ناراحتی در زندگی ام ندارم.
بنابر این گزارش، پدر و مادر بابک خرمدین به دستور بازپرس محمد جواد شفیعی از شعبه ۵ دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۰ پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند. این گزارش می افزاید: بر اساس شنیده‌های خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان از منابع آگاه، با توجه به کهولت سن قاتلان، آن‌ها ابتدا به پزشکی قانونی و سپس به زندان منتقل می‌شوند. همچنین کارشناسان پلیس و دستگاه قضا در حال بررسی محل و کشف ابعاد دقیق‌تری از این ماجرا هستند.
حکم پدر و مادر بابک خرمدین چیست؟
فخرالدین جعفرزاده رئیس سابق دادسرای جنایی تهران و از وکلای فعلی پرونده های قضایی کشور درباره حکم پدر و مادر بابک خرمدین در پرونده قتل فرزندشان به رکنا گفت:  در این پرونده چون اولیای دم خودشان درقتل نقش دارند ، سمت اولیای دم بودنشان ضایع می شود و کنار می رود. مقتول فرزند و همسرندارد پس اولیای دم درجه یک ندارد. پدر قاتل مشمول قانون ۶۱۲ قصاص نمی شود و ۳ تا ۱۰ سال حبس دارد ، مادر اگر معاون باشد مشمول ماده ۱۲۷ قانون مجازات اسلامی می شود و بیش از ۱۵ سال حبس خواهد داشت. وی افزود: این پرونده در مراحل اولیه تحقیق است و صرف اعتراف متهمان نمی توان صحبت کرد و باید دقیق مشخص شود که والدین قاتل پسرشان هستند یا به جای دیگری اعتراف کرده اند.
امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *