ارسال شده در مجله خبری دوستان - کد مطلب : 268980

مدیرکل دفتر نمایش خانگی:  برای پیشگیری از سوءتعبیر در جامعه، تا زمان انجام اصلاحات، به این سریال اجازه توزیع داده نخواهد شد.

www.dustaan.com سریال «ممنوعه» ممنوع شد!

ممنوعه» نام سریالی در شبکه نمایش خانگی است که تاکنون اخبار و حواشی بسیاری را چه قبل از انتشار خود و چه تا قسمت سوم آن ‌که تاکنون انتشار یافته، پشت سر گذاشته است.این سریال همچنین یکی از پرستاره‌ترین مجموعه‌های شبکه‌ نمایش خانگی است که توسط «امیر پورکیان» به تهیه‌کنندگی «علی‌اکبر نجفی» و سرمایه‌گذاری «صادق یاری» ساخته‌شده است.

«ممنوعه» در همان قسمت‌های نخست به دلیل ارائه تصویری از روابط نامشروع و هنجارشکنانه با واکنش‌های بسیاری از سوی مخاطبان مواجه شد که معتقد بودند این اثر در نمایش ناهنجاری‌ها خطوط قرمز را جابه‌جا کرده است. پس از آن و اعتراضی که در رسانه‌ها نیز نسبت به توزیع این اثر صورت گرفت،ابراهیم داروغه‌زاده معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در سخنانی ضمن دفاع از این اثر اظهارداشت: به طور طبیعی وقتی موضوع یک سریال درباره آسیب‌های اجتماعی است و در این سریال بطور خاص ولنگاری و کژ رفتاری تعدادی جوان مطرح است فیلمنامه نویس ناگزیر است برای پی ریزی شخصیت و شالوده فکری آنها رفتارهای را طراحی کند که در زمره تخلفات و کنش‌های غیرمتعارف است و البته آنچه که مشاهده می‌شود، مصداق اشاعه ابتذال نیست و جنبه عبرت آموز آن مورد تاکید است!

او مخاطبان را به بردباری در مقابل این قبح‌شکنی‌ها دعوت کرده و تصریح کرد: به همین خاطر بیننده باید با بردباری در انتظار قسمت‌های بعدی مجموعه باشد تا فرجام و عاقبت سوء رفتار شخصیت‌ها و یا اصلاح و انابه آنها را در پرتو ارشادات و دلسوزی‌های خیرخواهانه شخصیت‌های مصلح داستانی نظاره‌گر باشد.

همچنین پارسایی نیز امروز در حالی خبر از توقف توزیع قسمت‌های بعدی «ممنوعه» داده که پیش از این در گفت‌وگویی عنوان کرده بود که آنچه در این اثر می‌گذرد،‌ همان خواسته مبارکی است که همه مسؤولان فرهنگی به آن توجه دارند!

او در این باره عنوان داشت: بنابراین والدین به جای اینکه راجع به سریالی که این آدم‌ها و روابط خطرناکشان را نشان می‌دهد احتمالا نگران باشند، ضروری است بدانند این مجموعه ویژه آنهاست؛ نه اطفال صغیر و نوجوانان و این موضوع در تمام اقلام تبلیغاتی فیلم ذکر شده است. همچنین شاید والدین پس از دیدن این مجموعه بر مراقبت‌هایشان بیفزایند و آگاهی‌هایشان از اتفاقات بیشتر شود.

پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

تگ ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.