یکشنبه , ۲۳ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۳:۰۵ قبل از ظهر به وقت تهران

سرمربی سابق استقلال: کم‌ کم بقیه داوران هم به اشتباهات خودشان اعتراف می‌ کنند!

محسن قهرمانی طی مصاحبه‌ای مدعی شد که سال ۸۵ راه‌آهن به خطا دروازه استقلال را باز کرد، ولی چون هواداران آبی به او فحاشی می‌کردند، این گل را سالم اعلام کرد! اتفاق بسیار مهم و عجیبی که واقعاً در نوع خودش کم‌نظیر بوده است. در آن بازی صمد مرفاوی سرمربی استقلال بود و همین مسئله و شرایط کنونی آبی‌پوشان باعث شد تا با او همکلام شویم.

http://www.pana.ir/Media/Image/1397/03/13/636636551722249535.jpg

* با ناکامی مقابل السد، شانس صعود استقلال عملاً زیر ۱۰ درصد شده، درست است؟
اصلاً انتظار رقم خوردن چنین نتیجه‌ای را نداشتم، ولی متأسفانه رخ داد و هواداران استقلال همه شوکه و ناراحت شدند. به نظرم باید همین حالا شرایط و دلایل این شکست را بررسی کرد تا راهکار‌هایی برای حل مشکلات پیدا کرد. هنوز راه درازی تا آخر فصل مانده و باید کاری کرد که چنین اتفاقات تلخی تکرار نشود. باید قبول کنیم که شرایط برای صعود استقلال با توجه به برگزاری بازی در دوحه خیلی دشوار است، ولی حتی اگر صعود نکنیم، باید طوری به میدان بیاییم که حیثیت فوتبالی استقلال اعاده شود.
* به نظر می‌رسد استقلال در بعضی خطوط مشکلات فنی دارد.
قبل از بازی با السد، جدال استقلال با پارس جنوبی را دیدیم. در آن بازی بالغ بر ۸۰ دقیقه استقلال نتوانست گل بزند. البته انصافاً عملکرد پارسی‌ها در فاز دفاعی خیلی خوب بود، اما برآیند این ۶ بازی که از استقلال در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا دیده‌ایم نشان می‌دهد که این تیم در خط حمله زور ندارد و کادرفنی باید فکری به حال مشکل فوق بکند.
* محسن قهرمانی گفته که در سال ۸۵ گل خطای راه‌آهن به استقلال را سالم اعلام کرده است، چون هواداران استقلال روی سکو‌ها به او فحاشی می‌کردند. در آن بازی شما سرمربی استقلال بودید. آن اتفاق را به خاطر دارید؟
بله، کاملاً. اینکه آقای قهرمانی چنین کاری کرده و حالا حرفش را می‌زند، دقیقاً برمی‌گردد به وجدان خودش. داور یعنی قاضی و قاضی هم باید نماد عدالت باشد. فرض کنیم از بین شاکی و متهم یک نفر به قاضی فحاشی کند، او مرتکب جرم شده و باید بابت این حرکت مجازات شود، اما این مسئله نباید در رأی قاضی تأثیری بگذارد. مجازات فحاش به جای خودش محفوظ، اما در اصل رأی پرونده نباید خللی ایجاد شود و قاضی باید عدالت را رعایت کند. آقای قهرمانی در آن مسابقه قانون را رعایت نکرد و حالا بعد از ۱۲ سال در موردش به حرف آمده است. یک جا‌هایی باید گذشت داشت و من هم اعتراضی نکردم و از آن صحنه و اشتباه قهرمانی گذشتم. بازی را هم که بردیم. همین که خود داور به اشتباهش اعتراف کرده کافی است. من گذشتم، ولی داور‌های دیگر هم کم‌کم و یواش‌یواش به اشتباهات خودشان اعتراف می‌کنند. اشتباهاتی که بعضی از آن‌ها سرنوشت تیم‌ها و مربیان را عوض می‌کند. بالاخره کار دنیا حساب و کتاب دارد و این اشتباهات را هم خود خدا به آدم‌ها یادآوری می‌کند و هم بندگانش.
منبع: خبرورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *