جمعه , ۳۱ ام شهریور ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۸ بعد از ظهر به وقت تهران

ستاره ‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

فرامرز قریبیان و هومن سیدی ستاره‌های موفق و لیلا حاتمی و مهتاب کرامتی ستاره‌های ناموفق ۶ ماه اول اکران آنلاین هستند.

شش ماه از آغاز طرح اکران فیلم‌ها به صورت آنلاین گذشت و پس از «خروج» که در این مسیر پیشرو بود، فیلم‌های دیگری نیز به چرخه اکران در سینمای آنلاین اضافه شدند و آثار دیگری مانند «سراسر شب» و «هایلایت» هم در راه هستند. از بین بازیگرانی که در شش ماه گذشته با یکی از فیلم‌های خود در سینمای آنلاین دیده شدند، ستاره‌هایی مانند فرامرز قریبیان، هومن سیدی، رضا عطاران و امیر جعفری حضور موفقی در اکران آنلاین داشتند و ستاره‌هایی مانند لیلا حاتمی و مهتاب کرامتی فیلم پرفروشی در سینمای آنلاین نداشتند.نکته ضروری آن که از میزان فروش چند فیلم اخیر اکران آنلاین نظیر «خوب ،بد،جلف : ارتش سری» هیچ آماری منتشر نشده است.

 

فرامرز قریبیان/ خروج

ستاره ‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

فرامرز قریبیان پس از سال‌ها دوری از سینما، سال گذشته تصمیم گرفت با فیلم «خروج» دوباره به سینما بازگردد. این فیلم اولین بار در جشنواره فجر رونمایی شد و بازی فوق‌العاده فرامرز قریبیان مورد توجه منتقدان و مخاطبان قرار گرفت. به این ترتیب درخشش او در جشنواره، بازگشت باشکوهی را برای این بازیگر پیش کسوت رقم زد. پیش‌بینی می‌شد این فیلم در اکران عمومی با استقبال خوبی روبه‌رو شود، اما شیوع کرونا معادلات را به هم ریخت و «خروج» در سرویس‌های وی‌اودی به نمایش درآمد. البته این فیلم در سینمای آنلاین شکست نخورد و با فروش ۱۷۰ هزار بلیت و تقریبا ۳ میلیارد تومان فروش، جایگاه خوبی میان آثار سینمای آنلاین دارد.

هومن سیدی و نگار جواهریان/ طلا

ستاره ‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

هومن سیدی که در سال‌های اخیر تمرکز خود را بیشتر روی کارگردانی گذاشته، با فیلم «طلا» اثر پرویز شهبازی، به خوبی در سینمای آنلاین دیده شد. او سال ۹۷ در این فیلم بازی کرده بود و اردیبهشت امسال با این اثر در اکران آنلاین حضور داشت. نگار جواهریان دیگر ستاره «طلا» است که کم‌کار است و در سه سال اخیر، هر سال یک فیلم در اکران عمومی داشته. «طلا» یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون در گیشه سینمای آنلاین فروش داشت و در کنار «خروج» یکی از آثاری بود که مورد استقبال نسبی تماشاگران قرار گرفت. این رقم در اکران عمومی مبلغ قابل توجهی نیست، اما در مقایسه با دیگر فیلم‌های اکران آنلاین، رقم چندان کمی نیست.

رضا عطاران و امیر جعفری/ زیرنظر

ستاره ‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

فیلم «زیر نظر» پیش از اکران عمومی یکی از امیدهای گیشه به حساب می‌آمد، اما نمایش آن در دی‌ماه ۹۸ و همزمان با برخی اتفاقات که سینماها را به تعطیلی کشاند و شرایط را از حالت عادی خارج کرد، باعث شد زوج کمدی جدید رضا عطاران و امیر جعفری جایگاه خوبی در گیشه به دست نیاورند. بنابراین پس از چند ماه اکران، این فیلم در سینمای آنلاین به نمایش درآمد و ۱۴۳ هزار و ۷۲۲ بلیت فروخت و ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون هم در اکران آنلاین فروخت. این رقم برای فیلمی که پیش از نمایش آنلاین، چند ماه روی پرده سینما بود، فروش بدی به حساب نمی‌آید. فروش «زیرنظر» در مجموع در اکران عمومی و آنلاین به ۵/۱۰ میلیارد رسید.

لیلا حاتمی/ حکایت دریا

ستاره ‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

همان طور که هفته گذشته در همین صفحه مفصل به ناکامی لیلا حاتمی در دو سال اخیر روی پرده سینما پرداختیم، این بازیگر پس از فیلم‌هایی که اکران موفقی نداشتند و مورد توجه مخاطبان قرار نگرفتند، با «حکایت دریا» ساخته بهمن فرمان‌آرا به سینمای آنلاین آمد، اما این فیلم با فروش ۵۸۰ میلیونی در گیشه سینمای آنلاین به خوبی دیده نشد و شکست تجاری تازه‌ای در کارنامه لیلا حاتمی به جا گذاشت، بنابراین او نیز مانند مهتاب کرامتی یکی از ستاره‌های ناموفق در سینمای آنلاین است. علاوه بر لیلا حاتمی، حضور دیگر بازیگران مانند فاطمه معتمدآریا، صابر ابر و علی نصیریان هم باعث نشد این فیلم به فروش خوبی دست یابد.

مهتاب کرامتی/ بهت

ستاره ‌های موفق و ناکام در گیشه آنلاین

مهتاب کرامتی در سال جدید، با فیلم «بهت» به کارگردانی عباس رافعی که سال ۹۶ در آن بازی کرده بود، در سینمای آنلاین حضور داشت. این فیلم که تنها ستاره آن کرامتی بود، با فروش بسیار پایین یعنی ۳۴۰ میلیون تومان، به اکران خود در سرویس‌های وی‌اودی پایان داد. مهتاب کرامتی در سال‌های گذشته نیز فیلم پرفروش و موفقی روی پرده سینما نداشته است. فیلم‌های «ماجان»، «شاید عشق نبود»، «مرداد»، «جاده قدیم» و «بهت» آخرین فیلم‌هایی هستند که این بازیگر در سه سال گذشته با آن‌ها روی پرده سینما و در سینمای آنلاین دیده شده، اما هیچ کدام از این آثار فروش بالایی نداشتند و موفقیتی نصیب مهتاب کرامتی نکردند. او اکنون «اورکا» و «صحنه‌زنی» را آماده اکران دارد.

 

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *