کد خبر: 245718تاریخ انتشار : ۱۱:۲۶:۱۶ - سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از شناسایی و دستگیری گروهی از سارقین مسلح خبر داد که با تهیه سلاح گرم و تحت پوشش پلیس اقدام به سرقت ۱۵۰۰۰ هزار دلاری در منطقه پاسگاه نعمت آباد کرده بودند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از شناسایی و دستگیری گروهی از سارقین مسلح خبر داد که با تهیه سلاح گرم و تحت پوشش پلیس اقدام به سرقت ۱۵۰۰۰ هزار دلاری در منطقه پاسگاه نعمت آباد کرده بودند. سرهنگ حمید مکرم، در توضیح این خبر گفت: در پی تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت مسلحانه تحت پوشش مأمور” در کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو، این پرونده برای شناسایی و دستگیری سارقین در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

www.dustaan.com سارقین مسلح درپوشش پلیس به دام افتادند +عکس

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:” ساعت ۱۷:۳۰ آخرین روز از اردیبهشت امسال فروش مبلغ ۱۵ هزار دلار آمریکا با یکی از بستگان خود به نام سعید. ن؛ که از آشنایان و اقوام دور می‌باشد به محل قرار ملاقات با خریدار، در منطقه پاسگاه نعمت آباد – میدان ثارالله رفتیم؛ منتظر خریدار بودیم که ناگهان یک دستگاه پراید با سه سرنشین در برابر ما توقف کرد و هر سه نفرشان در حالیکه همراه خود اسلحه و بی سیم داشتند از ماشین پیاده شدند؛ در حالیکه آن‌ها قصد دستگیری هر دو نفر ما را داشتند، سعید توانست از دست آن‌ها متواری شود، اما من دستگیر شدم و سرنشینان پراید ضمن دستبند زدن به دستانم مرا با تهدید اسلحه سوار ماشین کرده و به راه افتادند. در طول مسیر و در داخل اتوبان فدائیان اسلام بود که متوجه شدم آن‌ها قصد سرقت ۱۵ هزار دلار همراه مرا دارند؛ نهایتا مبلغ ۱۵ هزار دلار مرا سرقت کرده و پس از آن مرا در حاشیه اتویان فدائیان از ماشین پیاده کرده و از محل متواری شدند “.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح نحوه‌ی شناسایی متهمین پرونده گفت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقین با داشتن اطلاعات کامل در خصوص زمان و محل تردد مالباخته و با اطمینان کامل از همراه بودن پول از سوی مالباخته اقدام به طراحی سرقت کردند؛ لذا اقدامات ویژه پلیسی جهت بررسی این فرضیه در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت و نهایتا کارآگاهان این اداره اطمینان پیدا کردند که تمامی اطلاعات جهت انجام سرقت از سوی “سعید” که در روز سرقت همراه مالباخته بوده وظاهرا موفق به فرار از دست مأمورین شده، در اختیار همدستانش قرار گرفته و اقدام به فرار وی از دست سارقین نیز صرفا یک ظاهرسازی بیش نبوده است.

با توجه به جمع بندی انجام شده و اطمینان کارآگاهان از نقش سعید در سرقت، ابتدا وی در سوم تیرماه توسط کارآگاهان دستگیر شد، اما برابر انتظار در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با موضوع سرقت شد؛ سرانجام با ارائه دلایل پلیسی، سعید به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی سه تن از بچه محل‌های خود به عنوان دیگر اعضای گروه، عنوان داشت: زمانیکه مالباخته به بنده مراجعه نمود و عنوان داشت که مبلغ ۱۵ هزار دلار داشته و قصد فروش آنرا دارد، به دروغ مدعی آشنایی با فردی شدم که می‌تواند تمامی دلار‌ها را یکجا و با قیمت مناسب خریداری نماید؛ در ادامه موضوع را با سه تن از دوستان و بچه محل‌های خود در شهرستان بهارستان در میان گذاشته و آن‌ها نیز با تهیه اسلحه [ و دیگر تجهیزات پلیسی]اقدام به طراحی سرقت کردند. یک روز سرقت قبل از سرقت با مالباخته تماس گرفته و برای فردای آنروز جهت فروش دلار‌ها قرار ملاقات گذاشتیم؛ روز سرقت با اطمینان از همراه داشتن دلار‌ها، به محلی که از قبل توسط دوستانم تعیین شده بود رفته و آن‌ها نیز همانگونه که قرار گذاشته بودیم اقدام به سرقت دلار‌ها کرده و مالباخته را نیز در اتوبان رها کردند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری کلیه متهمین پرونده گفت: با شناسایی سه عضو دیگر پرونده که در پوشش مأمورین پلیس اقدام به آدم ربایی و سرقت مسلحانه کرده بودند، هماهنگی‌های لازم قضایی با شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران انجام و هر سه متهم در سه عملیات مشترک و همزمان، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آن‌ها علاوه بر کشف مبلغ ۱۵ هزار دلار مسروقه، تعداد یک قبضه اسلحه کمری به همراه یک رشته دستبند فلزی و یک دستگاه بی سیم دستی کشف شد. کلیه متهین صراحتا به طراحی و اجرای سرقت مسلحانه همراه با آدم ربایی اعتراف نموده؛ قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

///میزان

پربیننده ترین مطالب روز

به اشتراگ بگذارید!
  تلگرام لینکداین توئیتر پینترست واتس آپ کلوب فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها

انتشار یافته : ۰
 

شما می توانید دیدگاه خود را در خصوص پست بالا برای نمایش در سایت در کادر زیر وارد کنید.

 

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.