دوشنبه , ۷ ام اسفند ماه سال ۱۴۰۲ ساعت ۴:۵۹ بعد از ظهر به وقت تهران

زن ۲۱ ساله : لقمه حرام زندگی ام را نابود کرد

دیگر تحمل این زندگی نفرت انگیز را ندارم. همسرم خیلی راحت دزدی می کند و لقمه حرام سر سفره من و فرزندم می گذارد اما حالا که از خانواده من سرقت کرده است، خانواده اش مرا تهدید به طلاق می کنند و …

www.dustaan.com-زن ۲۱ ساله : لقمه حرام زندگی ام را نابود کرد

زن ۲۱ساله ای که برای چاره جویی درخصوص زندگی با یک دزد به دایره مشاوره و مددکاری اجتماعی کلانتری سپاد مشهد مراجعه کرده بود، درباره سرگذشت تاسف بارش به کارشناس اجتماعی گفت: دو سال بیشتر از زمان ترک تحصیلم نگذشته بود که «علی» به خواستگاری ام آمد و من در ۱۳سالگی پای سفره عقد نشستم اما از همان روزهای آغازین دوران نامزدی، کینه ای شتری بین من و مادرشوهرم شکل گرفت.

او در همه مسائل زندگی من دخالت می کرد به طوری که من هیچ اختیاری در زندگی خودم نداشتم. مادر علی برای من تصمیم می گرفت که چه بپوشم یا حتی بخورم! رفتارها و دخالت های او حتی بعد از به دنیا آمدن فرزندم نیز ادامه یافت.

 

من هم مجبور بودم به نوعی در برابر خواسته هایش مقاومت کنم، همین لجبازی ها به اختلافات بین من و همسرم دامن زد تا جایی که دیگر هیچ جمله ای از سر خیرخواهی بین ما رد و بدل نمی شد و همه حرف هایمان با نیش و کنایه همراه بود.

بالاخره زندگی من و علی به بن بست رسید و در نهایت من با سپردن حضانت فرزندم به او، طلاق گرفتم. با آن که دلم برای کودک خردسالم تنگ می شد اما تلاش کردم گذشته را فراموش کنم. مدتی بعد، زمانی که ۱۷ساله بودم با «اصغر» آشنا شدم. مدتی با یکدیگر ارتباط داشتیم تا این که تصمیم به ازدواج گرفتیم. او در حالی مرا به عقد موقت خودش در آورد که هنوز همسرش را طلاق نداده بود و به من دروغ می گفت.

چهار سال قبل در حالی که یک هفته از ازدواجمان گذشته بود، قرص های مخدردار (ترک اعتیاد) در منزل پیدا کردم اما همسرم مدعی بود آن قرص ها متعلق به یکی از دوستانش است. از سوی دیگر وقتی از منزل بیرون می رفتم، او زنان غریبه را به خانه دعوت می کرد و رفتارهای بسیار نامناسبی از خود نشان می داد.

با وجود این، رفتارهای زشت او را نادیده می گرفتم تا زمانی که به اتهام سرقت موتور برق دستگیر شد. اطرافیانم مرا سرزنش می کردند و معتقد بودند باید از اصغر هم طلاق بگیرم اما زمانی که قول داد سرقت را کنار بگذارد، من از خطاهای دیگرش چشم پوشی کردم. در همین حال، او با سپردن وثیقه به دادسرا آزاد شد ولی سرقت اموال دیگران را ترک نکرد تا جایی که حتی مقابل چشمان حیرت زده من کالاهایی را از فروشگاه مواد غذایی سرقت می کرد.

همسرم بهانه می آورد که درآمدش کفاف زندگی را نمی دهد و … دزدی های او به جایی رسید که چند وقت قبل به حساب بانکی مادرم دستبرد زد. مادرم که فکر نمی کرد سرقت کار دامادش باشد، شکایت کرد اما وقتی پلیس با ردیابی های اطلاعاتی مشخصات سارق را به من اعلام کرد، چشمانم از تعجب گرد شد. اصغر با سرقت کارت بانکی و شماره رمز، به حساب بانکی مادرم دستبرد زده بود.

وقتی ماجرا لو رفت، پدرشوهرم تهدید کرد اگر از همسرم شکایت کنیم، مرا طلاق می دهند و فرزندم را نیز می گیرند. با آن که می دانم زندگی با مردی که لقمه حرام بر سر سفره خانواده اش می گذارد، هیچ فایده ای ندارد اما نمی خواهم این بار نیز احساس مادری را زیر پا بگذارم و در حسرت دیدار فرزندم بسوزم. شایان ذکر است، بررسی های کارشناسی مشاوران کلانتری با دستور سرگرد عامری (رئیس کلانتری سپاد) در این باره ادامه دارد.
ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *