سه شنبه , ۲۷ ام مهر ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۷ بعد از ظهر به وقت تهران

زنی که جو بایدن را به تعرض جنسی متهم کرد +عکس

کارمند سابق جوب بایدن ، سیاستمدار مطرح آمریکایی با تنظیم شکایتی به دادگاه عالی این کشور، مدعی تعرض جنسی از سوی بایدن در سال های گذشته شده است.

تارا رید، کارمند پیشین دفتر بایدن، در دادخواستی مدعی شد که بایدن او را در راهرو سنا، مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. طبق ادعای این زن، حادثه مزبور نزدیک به ۳۰ سال پیش در زمانی که وی به عنوان کارمند مجلس سنا در دفتر بایدن کار می کرد، رخ داده است.

پیش‌نویس خودکار

تارا رید که هم‌اکنون ۵۰ ساله است، ماه گذشته اولین شکایت خود را علیه بایدن مطرح کرد. وی در توئیتی با تشکر از کسانی که به او در طرح دعوی کمک کرده‌اند، به ویژه از «چهره های برجسته» حامی خود مانند سوزان ساراندون، جان کوزاک و رز مک گووان، تاکید کرد، قانون مرور زمان در مورد شکایات علیه بایدن، تصویب شده است.

پیش‌نویس خودکار

او گفت: «من فقط به دلایل ایمنی به پلیس گزارش دادم. از همه کسانی که در کنار من ایستاده اند، تشکر می کنم. آبروی من لکه دار شد.»

رید اظهار داشت که پس از ارسال پستی در وبلاگ خود در سال ۲۰۱۸ در ستایش از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مورد انتقاداتی قرار گرفت و مطالب وبلاگ خود را حذف کرد و از هرگونه اظهار نظری خوداری کرد.

او گفت: «آبروی من از سوی هواداران بایدن، لکه‌دار شد و من همچنین متهم به جاسوسی برای روسیه شدم اما من مامور روسیه نیستم و به سخن گفتن علنی، ادامه خواهم داد.»

رید در گفت‌وگو با نیوزویک تأکید کرد که تصمیم گرفته، دادخواست علیه بایدن را ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که بایدن و دیگر خلافکاران مانند او، به سزای اعمال خود خواهند رسید.

گفتنی است که تیم بایدن در آن زمان، اتهامات وارد شده به او را رد کرده بود. کیت بیدینگ فیلد، معاون مدیر ارتباطات در کمپین بایدن، گفت: «زنان حق دارند روایت خود را بازگو کنند و روزنامه نگاران موظفند از نزدیک این ادعاها را مورد بررسی دقیق قرار دهند. ما مشوق آنها هستیم تا این کار را انجام دهند زیرا این اتهامات، چیزی جز مشتی گزافه گوئی و باطل نیست.»


پیش‌نویس خودکارپیش‌نویس خودکار

پیش‌نویس خودکار
تصاویر تارا رید در ۲۰ سالگی

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *