سه شنبه , ۲۹ ام مهر ماه سال ۱۳۹۹ ساعت ۸:۴۶ قبل از ظهر به وقت تهران

زندی: استقلال در مهمترین برهه فصل است

فریدون زندی، پیشکسوت استقلال یکی از مربیانی است که می‌توانست به این باشگاه ملحق شود اما او تصمیم گرفته در آلمان به کارش ادامه دهد. فریدون که در فوتبال آلمان رشد کرد، در لیگ‌برتر بازی کرد اما برای آموزش مربیگری، دوباره به آلمان رفت.  

زندی: استقلال در مهمترین برهه فصل است

حالا او یکی از مربیان آینده‌دار فوتبال ایران به حساب می‌آید. زندی پله‌پله بالا می‌رود و هیچ بعید نیست روزی روزگاری حتی به بوندسلیگا برسد. زندی که این روزها سرگرم مربیگری است، درباره استقلال هم اظهاراتی می‌کند.
 مهمترین برهه فصل
استقلال در مهمترین برهه فصل است. این تیم همیشه پیش از فصل مشکل داشته که در این چند سال بد شروع کرده است. استقلال مدتی درگیر حاشیه بود ولی الان به آرامش نسبی رسیده است.
به نظرم اگر تیم می‌خواهد موفق باشد، باید حالا بهترین عملکرد را داشته باشد. الان مهمترین نکته بدنسازی مناسب است. فصل پیش‌رو
به خاطر کرونا شاید تعطیلی داشته باشد و بنابراین باید استقلال بهترین برنامه‌ریزی برای بدنسازی را داشته باشد.
 حفظ اسکلت استقلال
یکی دیگر از مشکلات استقلال تغییرات زیاد است. هر سال می‌بینیم بازیکنان زیادی از استقلال جدا می‌شوند و می‌روند. بعد باشگاه با هزینه بیشتر بازیکنان دیگری می‌آورد که خیلی وقت‌ها خوب ظاهر نمی‌شوند. این یک اشتباه است. وقتی تیم موفق بوده باید مدیران هر طور شده اسکلت تیم را حفظ کنند. الان هم شاهد تغییراتی در استقلال هستیم. مدیران هر طور شده باید دیاباته و میلیچ را برگردانند و بازیکنی مثل قائدی را حفظ کنند. مشکلی که الان وجود دارد، کمبود بازیکن است. باشگاه بازیکن جدید خارجی هم نمی‌تواند بیاورد. بنابراین باید هر طور شده اسکلت تیم را حفظ کند. استقلال فصل گذشته تیم خوبی داشت. فکر می‌کنم حواشی به تیم ضربه زد. امسال با حفظ مهره‌ها و آرامش می‌توان موفق بود.
 باید زمان داد
از الان نباید قضاوتی درباره کادر فنی داشت. مربیانی که آمده‌اند همه استقلالی هستند. امیدوارم موفق باشند. هوادار باید به کادر جدید فرصت دهد. نباید زود قضاوت کرد. آنها به زمان نیاز دارند، درست مثل بازیکنی که تازه به یک باشگاه رفته و فرصت می‌خواهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *