کد خبر: 249125تاریخ انتشار : ۱۲:۴۲:۰۶ - شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷

شرکت توزیع نیروی برق تهران در پی خاموشی‌های مکرر و افزایش درجه حرارت، در اطلاعیه‌ای برنامه امروز (شنبه) زمانبندی قطع احتمالی برق در مناطق مختلف شهر تهران را منتشر کرد.

www.dustaan.com زمان خاموشی های احتمالی امروز تهران منتشر شد

به گزارش ایرنا، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با انتشار پنجمین برنامه روزانه قطع برق تهران، محل قطعی های برق را به‌ صورت جدول مشخص کرده است تا شهروندان تهرانی با سهولت بتوانند از قطعی یا عدم‌قطعی برق در محل زندگی خود مطلع شوند.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از شهروندان تهرانی درخواست کرد که با تنها ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف «۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳» و انتقال مصارف غیرضروری به دیگر ساعات، مجموعه صنعت برق را در تامین برق پایدار یاری رسانند.

گفتنی است، این شرکت این بار نحوه اطلاع رسانی زمان بروز خاموشی های احتمالی در هر نقطه شهر را تغییر داد و در قالب جدولی با جزئیات بیشتر، این اطلاعات را ارائه کرد.

برای مشاهده جدول قطعی‌های امروز برق در کلان‌شهر تهران اینجا کلیک کنید.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، اوج مصرف برق کشور روز گذشته (جمعه) ۵۱ هزار و ۱۹۱ مگاوات ثبت شد که در مقایسه با روز چهارشنبه که رقم جدیدی در پیک مصرف ثبت شد، حدود ۶ هزار مگاوات کاهش مصرف داشته است.

بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، پیک مصرف برق در روز گذشته، به میزان ۵۱ هزار و ۱۹۱ مگاوات گزارش شد.

پیک مصرف برق در روز چهارشنبه (۲۰ تیرماه) با ثبت رکورد جدید، ۵۷ هزار و ۹۷ مگاوات گزارش شد که این رقم بسیار نگران کننده و زنگ خطری بود که در روزهای پنجشنبه و جمعه به علت تعطیلی ادارات، مصرف برق حدود ۶ هزار مگاوات کاهش پیدا کرد.

میزان مبادلات برق نیز در روز گذشته برابر با ۳۵۳ مگاوات بود که سهم صادرات از این میزان ۶۱ مگاوات و واردات برق نیز ۲۹۲ مگاوات عنوان شده است.

همچنین میزان مصرف برق صنایع در روز گذشته چهار هزار و ۳۴۳ مگاوات بوده که در مقایسه با روز پنجشنبه که میزان آن چهار هزار و ۱۹۸ مگاوات ثبت شده، مصرف برق این بخش قدری افزایش داشته است.


پربیننده ترین مطالب روز
نحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : 0

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.