جمعه , ۲۸ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵ بعد از ظهر به وقت تهران

روش عجیب و تهوع آور چینی ها برای لاغری! +عکس

چینی‌ها در پیچیدن نسخه‌های عجیب و غریب برای درمان بیماری‌ها و اختلالات روانی سابقه معروف و زبانزدی دارند، از تجویز خوابیدن در قبر برای درمان افسردگی گرفته تا درمان چاقی با خوردن مارمولک خشک. این موارد تنها تعدا اندکی از نسخه‌های عجیب چشم بادامی‌های خلاق است.

روش عجیب و تهوع آور چینی ها برای لاغری! +عکس

چاقی مشکل بسیاری از افراد در سایر کشور‌های دنیا است و علاوه بر انتقال این بیماری از طریق وراثت و ژنتیک، گاهی عادات بد غذایی و بی تحرکی عامل پدیدار شدن آن است و مبتلایان خود در سنین مختلف را رنج می‌دهد.

درمان چاقی و مسئله کاهش وزن یکی از کار‌های پر درآمدی است که بسیاری از افراد را به وسوسه درآمد بیشتر به این شغل کشانده است و تولید کنندگان دارو‌های درمان چاقی نیز محصولات مختلف خود در این خصوص را با ترفند‌ها و تبلیغات جذاب به فروش می‌رسانند.

به عقیده برخی از کارشناسان و صاحب نظران علم تغذیه، انجام ورزش و اصلاح عادات غذایی نا مناسب و غلط در بسیاری از موارد بهترین نسخه‌ای است که می‌توان برای رهایی از بیماری چاقی پیچید و آن‌ها همچنین مصرف انواع دارو‌های کاهش وزن و لاغری را بدون مشورت با پزشک متخصص ممنوع می‌دانند.

چینی‌ها بر این باورند که خوردن «مارمولک خشک شده» و سرو آن برای افراد چاق یکی از راهکار‌های موثر در کاهش وزن است و به همین منظور اشخاصی را که از اضافه وزن رنج می‌برند به خوردن مارمولک خشک شده تشویق و ترغیب می‌کنند و این است حکایت نسخه‌ای چندش آور و عجیب که حتی تصورش هم برای ما عذاب آور است.

آن‌ها همچنین مصرف مارمولک خشک شده را برای پایین آوردن تب و افزایش قوای جسمانی معرفی می‌کنند و البته هیچ گونه تحقیق و پژوهش علمی تا کنون نتوانسته استفاده از چنین نسخه‌ای را به تایید برساند و مطلب یا مقاله علمی در این رابطه منتشر نشده است./باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *