پنجشنبه , ۲ ام اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۵ بعد از ظهر به وقت تهران

روایت جعفری‌ جوزانی از ژن برترها و نوکیسه‌ ها در عرصه سینما و تلویزیون

سریال پوریای ولی که این روزها فیلمنامه‌اش به قلم مسعود جعفری جوزانی منتشر شده است با وجود اینکه مراحلی از پیش تولید را نیز پشت سر گذاشت اما تا اکنون ساخته نشده است و کماکان نیز مشکلاتی بر سر راه تولید آن وجود دارد؛ مشکلاتی که البته جعفری جوزانی که قرار بود در مقام کارگردان این مجموعه را جلوی دوربین ببرد از آن بی‌خبر است. او اما روایت جالبی از مخالفت‌هایی که با ساخته شدن این سریال شده دارد.

جوزانی دلیل ساخته نشدن این اثر را تغییر رئیس سازمان صدا و سیما می‌داند و می‌گوید: سال ۹۳ زمانی که آقای ضرغامی عوض شدند، رئیس بعدی «پوریای ولی» را خواباند؛ عملی غیر منطقی و یک جانبه که به ما زیان معنوی و روحی زیادی زد.

راستش تا امروز هم متوجه نشده‌ام که مشکل این جماعت با فیلمنامه یا من چه بود و چیست! این فیلمنامه، الف ویژه تصویب شد، قرارداد تولید آن بسته شد، کد اقتصادی دادند، مقدار زیادی پول برای ساخت آن خرج شد، با هنرپیشه‌ها برای بازی حرف زده شد، حتی بعضی قراردادهای مقدماتی نوشته شد. طراحی لباس و بخش‌هایی از صحنه انجام شد. اما یک مدیر تلویزیون رفت و یک نفر دیگر به جای او آمد و اولین کار بزرگی که انجام داد جلوی ساخته شدن این پروژه را گرفت.

بی‌خیال از این واقعیت که سالهایی از عمر من و یارانم را نابود کرده است. تردید ندارم که این آدم‌های متکبر، نه ما را که عمر خود را صرف فرهنگ این مرز و بوم کرده‌ایم می‌شناسند و نه می‌خواهند که بشناسند. نو کیسه‌اند و باور به برتری ژن خود دارند.

http://aksiato.com/wp-content/uploads/2017/08/Sahar-jozani-hafez-2.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *