چهارشنبه , ۴ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۳ بعد از ظهر به وقت تهران

رقص چوب در عروسی با قتل به پایان رسید!

پسر نوجوان که در یک جشن عروسی به هواخواهی از پدرش، یکی از میهمانان را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، صبح دیروز در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

https://static3.mojnews.com/thumbnail/KlW00jHVKt4d/vCgP0qziqlu7mxZapfED8JOntVHTpFuUe71-mRNYNMTSTLQyPg_0z3MHA-Vg8b2BmlZy5b4kpFjp1XkSIz4bCYFqRDmw-xVOvxP1XorNsBM0nxLQOQfkKw,,/%D9%82%D8%AA%D9%84.jpg

این جنایت ساعت یک بامداد نوزدهم بهمن سال ۹۵، در یک تالار عروسی در منطقه یافت آباد تهران اتفاق افتاد و جوان ۲۴ساله‌ای به نام نادر به قتل رسید. در این عروسی چند نفر از میهمانان درحال رقص محلی با چوب بودند که بین آنها نزاع در گرفت و در جریان زد و خورد جوانان، بستگانشان هم به طرفداری از آنها وارد نزاع شدند اما در این میان یک جوان کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.مأموران هنگام بازبینی دوربین‌های مداربسته تالار عروسی، تصویر نوجوانی را دیدند که چاقویی از زیر پیراهنش درآورد و نادر را مجروح کرد.این نوجوان ۱۶ساله به‌نام فرید دستگیر شد و در بازجویی گفت: آن شب در مراسم عروسی، نادر با چاقو به سمت پدرم حمله کرد. من هم به هواخواهی از پدرم، چاقویی را که زیر لباسم بود، بیرون آوردم و ضربه‌ای به او زدم و در شلوغی جمعیت فرار کردم.
فرید پس از اعتراف به قتلی که مرتکب شده بود در شعبه پنجم دادگاه کیفری محاکمه شد اما به خاطر اینکه ۱۶سال داشت قضات او را به پرداخت دیه وپنج سال حبس محکوم کردند. با این حال قضات دیوان عالی کشور حکم را تأیید نکردند چراکه اظهار داشتند اینکه در جلسه هفت نفره کمیسیون پزشکی قانونی اعلام شده بود متهم دارای رشد و کمال عقلی نیست برای ما محرز نشده است. همین عبارت کافی بود که حکم صادر شده با نقض قضات روبه‌رو و بار دیگر متهم درشعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی کیخا و با حضور یک مستشار محاکمه شد. در آغاز جلسه اولیای دم باردیگر برای متهم قصاص خواستند.پس از پایان جلسه نیز قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.