کد خبر: 257008تاریخ انتشار : ۱۰:۲۴:۴۴ - دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

رباتی کوچک تا جلوی میز شما آمده و ضمن خوش آمدگویی ابراز امیدواری می‌کند که از خوردن غذای خود لذت ببرید.

ابتکار عمل مدرنیزه کردن رستوران‌ها در چین با ربات‌ها شروع‌شده و با ادغام هوش مصنوعی و تجارت به‌طور فزاینده‌ای به‌زودی شاهد جایگزینی ربات به‌جای گارسون خواهیم بود.

در فاز اول ربات‌ها در اندازه یک مایکروفر در اطراف محل غذاخوری مستقرشده و روی یک میز مخصوص وظیفه تعریف‌شده خود را انجام می‌دهند.

«کائو هایتو» از «علی بابا» که نمونه مفهومی ربات گارسون را خلق کرده می‌گوید: هر گارسون در شانگهای ۱۵۰۰ دلار هزینه دارد و نیاز به دو شیفت کاری یعنی پرداخت ۳ هزار دلار داریم اما با ربات این نیاز برآورده شده و دو شیفت کاری نیز موردنیاز نخواهد بود.

کمپانی«علی بابا»در فروشگاه‌های زنجیره‌ای HEMA همه‌چیز را الکترونیکی کرده و کاربر از طریق اپلیکیشن پرداخت کرده و اجناس خریداری‌شده به خانه خریدار ارسال می‌شود. در حال حاضر ۵۷ بازار HEMA در ۱۳ شهر چین ایجادشده و رستوران رباتیک در آن‌ها افتتاح‌شده است.

افتتاح رستوران رباتیک منجر به کاهش قیمت غذا نیز می‌شود و در حال حاضر یک غذای معمولی ۴۰۰ یوآن قیمت دارد اما در رستوران رباتیک قیمت به ۱۰۰ یوآن کاهش می‌یابد.

اما کمپانی JD.com رقیب علی بابا بیکار ننشسته و قرار است تا ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰۰ رستوران رباتیک در چین راه‌اندازی کند.//خبرآنلاین

www.dustaan.com ربات‌ های کوچکی که جایگزین گارسون‌ ها می‌ شوند! +تصاویر

www.dustaan.com ربات‌ های کوچکی که جایگزین گارسون‌ ها می‌ شوند! +تصاویرپربیننده هابه اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس

برچسب ها

انتشار یافته : ۰

نظر خود را درباره پست بالا در کادر زیر وارد کنید.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد، تایید نخواهند شد.