کد خبر: 80720تاریخ انتشار : ۲۰:۳۱:۵۷ - جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

خبرگزاری رویترز امروز (جمعه) از در گذشت اسلام کریم اف رئیس جمهوری ازبکستان خبر داد.

www.dustaan.com رئیس جمهوری ازبکستان درگذشت

خبرگزاری رویترز این خبر را به نقل از سه منبع دیپلماتیک گزارش کرد.
کابینه ازبکستان ساعاتی قبل در بیانیه ای کوتاه اعلام کرد که وضعیت سلامتی کریم اف ۷۸ ساله طی ۲۴ ساعت گذشته رو به وخامت گذاشته است.
در بیانیه کابینه علاوه بر بیان این که کریم اف از شنبه گذشته و به دنبال سکته مغزی در بیمارستان بستری بوده، اشاره شده است که پزشکان وضعیت وی را بحرانی ارزیابی کرده اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پایگاه خبری فرگانا متعلق به مخالفان در ازبکستان روز پنج شنبه گزارش داد که مقدمات تدفین کریم اف در شهر سمرقند در حال انجام است و بخش هایی از مرکز این شهر به این منظور مسدود شده است.
به رغم وضعیت نامساعد سلامتی کریم اف طی سال های اخیر، وی هیچ جانشنیی برای خود تعیین نکرده است و برخی ناظران احتمال می دهند این کشور با مناقشه بر سر قدرت روبرو باشد.
کریم اف از سال ۱۹۸۹ در ازبکستان بر مسند قدرت بوده است. وی ابتدا به عنوان رهبر حزب کمونیست و پس از فروپاشی جمهوری شوروی سابق در سال ۱۹۹۱ به عنوان رئیس جمهوری ازبکستان به شیوه ای دیکتاتوری بر این کشور حکومت کرده است.


پربیننده ترین مطالب روزنحوه عضویت و لغو عضویت در خبرنامه

دریافت خبرنامه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت، برای لغو عضویت می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات مرورگر تلفن همراه خود ، اعلان های دریافتی از سایت (Dustaan.com) را غیر فعال کنید. و یا در حین دریافت خبرنامه با کلیک بر روی آیکون تنظیمات، دریافت خبرنامه را برای این سایت مسدود کنید.


به اشتراگ بگذارید!
گوگل پلاس فیسبوکــ فیسنما

برچسب ها


انتشار یافته : 0